Доступність посилання

ТОП новини

День шахів – вперше в Україні


Київ – Україна у п’ятницю вперше офіційно долучилася до святкування Міжнародного дня шахів. З цього приводу у Київ приїхав Президент Міжнародної федерації цього виду спорту, а два українські гросмейстери провели сеанс одночасної гри. Чиновники обіцяють підтримувати цей вид спорту і визнають, що за останні роки Україна залишалася шаховою державою завдяки ентузіастам.

Український гросмейстер Павло Ельянов уже 10 років входить до національної збірної на всесвітній олімпіаді з шахів. До свого «професійного свята» він разом із колегою Захаром Єфименком провели у столичному парку Шевченка сеанс одночасної гри на 30 дошках. Каже, що хороших шахістів у світі цінують, тому спроби переманити гросмейстера в іншу збірну – звичне явище.

«Були й скрутні часи, – зізнається шахіст. – У 2009-му ми поїхали на чемпіонат Європи частково за власний рахунок, бо в Україні була криза. Тим не менш, ми посіли там третє місце. У результаті нам, звісно, компенсували, що ми заплатили за готель і переліт, але у той час, зізнаюсь, у мене були певні пропозиції і думка, щоб піти».

Дев’ятеро серед ста найкращих шахістів світу – українці

В Україні багато грають у шахи на любительському рівні, проте щоб отримати гросмейстерів, потрібно відкривати гуртки і школи, зазначає президент Федерації шахів України Віктор Капустін.

«Потрібно, щоб діти бачили перед собою приклади, ті висоти, яких вони можуть досягнути, – каже він. – Для цього треба проводити турніри, в тому числі – міжнародні, де вони дивилися б на тих шахістів, які досягли цих рубежів. Тоді цей спорт стане привабливим».

Дев’ятеро серед ста найкращих шахістів світу – українці, а із минулої всесвітньої олімпіади у 2010-му чоловіча збірна привезла «золото», зазначає голова Державної служби молоді і спорту Равіль Сафіуллін. Українські шахісти заслужили на державну підтримку їхнього виду спорту, наголошує він.

«Взагалі дивуюсь, як українські спортсмени за наших умов досягли таких висот, – зауважує він. – Але дайте нам час, будуть у нас і будинки шахів, і з інших видів спорту «підтягнемось»».

За словами Равіля Сафіулліна, минулого року спортсменам із бюджету виділили 20 мільйонів гривень на закупку інвентарю, цього року – 17 мільйонів.

Міжнародний день шахів відзначають у світі з 1966 року. Це свято в Україні запровадила Верховна Рада, ухваливши восени минулого року відповідну постанову.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG