Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея погрожує переглянути ядерну політику


Головні статуї двох вождів у Пхеньяні. Підірвати, як стверджують, мали іншу, в прикордонному з Китаєм місті.
Міністерство закордонних справ Північної Кореї заявило в п’ятницю, що Пхеньян «змушений повністю переглянути ядерне питання» після того, як у цій країні заявили про викриття змови з метою підірвати пам’ятник першому президентові КНДР Кім Ір Сенові в одному з міст.

У заяві, яку передало державне північнокорейське Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), стверджується, що винні в цьому замаху Сполучені Штати Америки, які таким чином повністю порушили засади кількох домовленостей, у яких Вашингтон заявляв, що не має до Пхеньяна ворожого ставлення чи намірів нападу; в тих же домовленостях Північна Корея також зобов’язувалася припинити чи обмежити свою ядерну програму, за якою Пхеньян уже створив ядерну зброю.

Замах на пам’ятник Кім Ір Сенові, про який стверджує Північна Корея, в заяві названо «воєнною дією, що за своєю серйозністю дорівнює воєнному вторгненню». Як конкретно Пхеньян збирається переглядати ядерне питання, не уточнено.

У Північній Кореї заявляють, що викрили змову США і Південної Кореї підірвати один із незліченних пам’ятників засновникові держави сталіністського зразка Кім Ір Сенові в одному з міст на півночі країни, що мав здійснити перекинчик із Півночі, який задля цього нелегально повернувся на територію країни і був упійманий. Такі пам’ятники, до яких нині додаються й статуї другого керівника країни Кім Чен Іра, померлого минулого року, або принаймні стели з їхніми висловлюваннями є місцями здійснення офіційного культу поклоніння їм і відіграють роль святинь.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG