Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії урядові сили наступають на повстанців у Дамаску


Сирійські урядові війська святкують захоплення району Аль-Мідан у Дамаску 20 липня 2012 року
Урядові війська Сирії почали в п’ятницю широкомасштабний наступ на позиції повстанців у столиці країни Дамаску. За повідомленнями, на вечір вони відбили один із повсталих районів міста, тривали інтенсивні бої ще в трьох районах.

За словами опозиційних активістів, бої тривали цього дня і в місті Алеппо, другому за населенням у Сирії.

Опозиція заявляє, що за два дні боїв, четвер і п’ятницю, в країні загинули понад 470 людей.

Ці заяви неможливо перевірити з незалежних джерел.

Правозахисна організація Amnesty International заявила тим часом, що сили повстанців теж винні в загибелі цивільного населення, бо переносять свої бойові дії до великих міст.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців, за останні дві доби з Сирії до сусіднього Лівану втекло від бойових дій від 8 з половиною до 30 тисяч цивільних сирійців. Сирійці також масово втікають до Іраку; так само через активні бої в Сирії до Іраку повертаються численні іракські біженці, які раніше повтікали до Сирії від насильства в своїй країні.

У п’ятницю ж Рада безпеки ООН продовжила мандат місії спостерігачів у Сирії за лічені години до того, як збігав його попередній термін. Цього разу мандат продовжений на 30 днів «востаннє», хоча суто теоретично, але мало ймовірно продовжити його й далі.
XS
SM
MD
LG