Доступність посилання

ТОП новини

Майбутнім президентом Індії обраний Пранаб Мукхерджі


Пранаб Мукхерджі залишив посаду міністра фінансів, щоб кандидувати на президента Індії, на фото 11 липня 2012 року він на зустрічі з однопартійцями
В Індії на наступного президента країни обраний недавній міністр фінансів Пранаб Мукхерджі, засвідчили оголошені в неділю результати підрахунку голосів колегії виборів голови держави. Він значно випередив своїх суперників.

76-річний Пранаб Кумар Мукхерджі стане 13-м президентом Індії в середу, 25 липня, і буде першим представником бенгальського народу на цій посаді. Він замінить нинішнього президента, 77-річну Пратібгу Девісінг Патіл, яка стала першою жінкою на посаді президента Індії.

Пранаб Мукхерджі менш як місяць тому залишив посаду міністра фінансів Індії, яку він обіймав із 2009 року, щоб балотуватись на президента. До того з 2006-го він був міністром закордонних справ, перед тим із 2004-го – міністром оборони, раніше ж кілька разів бував спікером нижньої палати парламенту і обіймав численні міністерські посади, починаючи з 1973 року. 2010 року його визнавали «міністром фінансів року», а під час одного з попередніх перебувань на цій же посаді, в 1984-му, «найкращим міністром фінансів світу».

Пранаб Мукхерджі відомий як умілий політик і фахівець досягати домовленостей. Як вважають, це відіграє важливу роль під час парламентських виборів 2014 року, в яких очікують дуже близького результату нині владних і опозиційних сил і відтак необхідності створювати непросту урядову коаліцію.

Бенгальське прізвище Мукхерджі, зокрема, і в новообраного президента, іноді наводять у паралельній бенгальській формі Мукхопадг’яй.

Посада президента в Індії переважно церемонійна, реальне керівництво країною здійснює прем’єр-міністр. Але при цьому голова держави є гарантом Конституції і верховним головнокомандувачем Збройних сил, має право запроваджувати надзвичайний стан і затверджує прем’єр-міністра при створенні уряду.

Президента Індії обирають на п’ятирічний термін голосами членів колегії, до якої належать обрані депутати обох палат парламенту Індії і законодавчих органів індійських штатів, усього майже 5 тисяч осіб. При цьому їхні голоси враховують за формулою, яка надає їм різну вагу залежно від чисельності населення штатів і кількості депутатів у них. Депутати, що були призначені, а не обрані, в голосуванні участі не беруть.
XS
SM
MD
LG