Доступність посилання

ТОП новини

Більшість активів олігархів – в офшорах (огляд преси)


Київ – Олігархи за 20 років незалежності вивели в офшори чотири цьогорічні бюджети країни. А скільки ще грошей «втече» після впровадження змін до тендерного законодавства? – запитує газета «День». Видання інформує, що Україна опинилася в першій двадцятці країн, із яких капітал витікає катастрофічними масштабами. З перших днів незалежності з України перемістилося в офшори 167 мільярдів доларів. Для порівняння, бюджет України на 2012 рік становив 350 мільярдів гривень. За версією зарубіжних дослідників, активи 200 (двохсот) найбагатших людей України становлять сьогодні близько 85,2 мільярда доларів. Згідно з їхніми висновками, кількість доларових мільйонерів у країні зростає до шести відсотків щорічно, таким чином з’являється понад 1500 нових мільйонерів. Однак найзаможніші приватні особи розміщують близько 60 відсотків своїх активів в офшорах, незважаючи на жорсткі обмеження та юридичні перепони, переконує «День».

Газета «Україна молода» досліджує тему – чому на ідеологічному фундаменті українського державотворення порожньо? Вiдповiдi на запитання, чи можна об’єднати націю без ідеологічної основи, сьогодні, на думку газетярів, не пропонують нi опозиція, ні урядові кола. З одного боку, є амбітні політики, якi рвуться до влади, однак лише малою мірою вникають у сутність української національної ідеї. З другого, централізовані владні структури, які вважають, що вони без такої ідеї вже оволоділи владою надовго, якщо не навічно. У цій боротьбі питання об’єднання народу на засадах національної ідеї опинилися на маргінесі або порушуються для піару. Про причини розмірковується в статті «На своїй – не чужій землі».

Кількість аварій на дорогах за шість місяців цього року збільшилася на 23 відсотки, порівняно з таким самим періодом минулого року. У транспортних пригодах загинули за півроку 2006 осіб, а 15 233 травмовані. Як стверджує експерт «Газети по-українськи», рух на дорогах влаштований так, що часом не порушувати його доволі складно. Можна підняти штрафи, але це нічого не змінить. Іноді водій змушений виїхати на зустрічну смугу, бо його смуга розбита й він поламає машину. Також в Україні неправильно розташовані знаки. Водій бачить його в останній момент, коли він уже фізично не встигає перелаштуватися на іншу смугу. А далі стоїть даішник, який усіх зупиняє і штрафує. Все робиться для того, щоб заробляти гроші. Тому штрафи варто підвищувати, коли вся дорожня система буде більш-менш налагоджена, й водії зможуть не порушувати правила, підсумовує видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG