Доступність посилання

ТОП новини

Всі облгази за безцінь Фірташу? (огляд преси)


Київ – Майже півроку український бізнес працює за новими стандартами фінансового обліку й аудиту. Щоправда, не весь, уточнює газета «День». Лише банки й великі акціонерні компанії вже перейшли на міжнародні стандарти. А от малий і середній бізнес поки що лише вчиться нової фінансової грамоти, а в житті послуговується національними правилами ведення бухгалтерського обліку, які великою мірою просто узгоджують із міжнародними. На думку експерта видання, якби сьогодні перевели українські підприємства на міжнародні стандарти бухгалтерської звітності, багато з них із прибуткових перетворилися б на неприбуткові.

За даними парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення
правоохоронної діяльності, на сьогодні в місцях позбавлення волі перебувають 152 тисячі осіб. У слідчих ізоляторах – ще 44 тисячі людей. Усього – 196 тисяч. Часто за ґратами сидять люди, які загалом там не мали б бути, наголошує в «Газеті по-українськи» правозахисник Євген Захаров. Йдеться не лише про тих, хто невинно засуджений, а й хто просто перебуває довгий час у СІЗО. Якщо особа скоїла злочин невеликої тяжкості, скажімо, незаконно полювала в заповідниках, або підробляла бланки чи печатки, навряд чи варто її мордувати перебуванням у СІЗО. Тим паче, що вони й так переповнені. Правозахисник сподівається, що новий Кримінально-процесуальний кодекс може зменшити кількість «населення» СІЗО на 30 відсотків.

Нинішнього року Фонд держмайна планує приватизувати шість облгазів. Міноритарні частки в цих компаніях належать структурам Дмитра Фірташа. Як стверджує газета «Вечірні вісті», масштабний продаж організовується для того, щоб олігарх отримав повний контроль над цими підприємствами за копійки. Докладніше йдеться в статті «Весь газ в одних руках».

Усупереч реальним прогнозам, статистиці та банкрутству аграріїв півдня, влада обіцяє українським селянам прибутки від продажу зерна i запевняє, що хлiб не подорожчає. Чи не тому, що зерно у селян хочуть скупити за безцінь, впровадивши чергову продрозверстку? – запитують журналісти газети «Україна молода». Матеріал називається «Поле з багатьма невідомими».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG