Доступність посилання

ТОП новини

До Греції приїхали ревізори ЄС


Прем’єр-міністр Андоніс Самарас (праворуч) та президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, Афіни, 26 липня 2012 року
До Афін прибула команда інспекторів від організацій, які надали Греції екстрений пакет фінансової допомоги. Експерти від Міжнародного валютного фонду, Європейського центрального банку та Європейського Союзу прибули до грецької столиці, щоб з’ясувати, наскільки точно Греція дотримується умов надання їй додаткового фінансування. Наразі Греція має грошей до кінця серпня, а за висновками інспекторів з’ясовуватимуть, чи вона отримає фінансування і у вересні.

Греція повинна ухвалити суворі заходи економії для того, щоб країна отримала гроші від Європейського Союзу та міжнародних фінансових установ. Цей пакет – єдине, що може врятувати саму країну від банкрутства та виходу з зони євро. За офіційними повідомленнями, для того, щоб виконати умови надання допомоги, Афіни повинні скоротити бюджет сектору охорони здоров’я на майже 3 мільярди євро, 5 мільярдів у розряді інших пільг, та обмежити пенсії на максимальний рівень, що сягає 2 тисяч євро.

Крім того, уряд уже оголосив, що будуть скорочені чи об’єднані 21 урядова установа, серед них кілька дослідницьких та освітніх інституцій.

Загалом, згідно з повідомленнями, Міністерство фінансів Греції планує заощадити понад 11 з половиною мільярдів євро протягом наступних двох років, щоб збалансувати державні фінанси.

Прем’єр-міністр Андоніс Самарас вважає, що ці заходи означатимуть, що Греція не повернеться до економічного зростання ще принаймні до 2014 року. Проте, ще на початку впровадження болючих реформ він заявив, що вірить у те, що незабаром лихі часи минуть.

«Я цілком усвідомлюю, наскільки це критичний час для нашої країни. Я дуже добре знаю, як складно зараз грекам, і що їм потрібно відновити почуття власної гідності. Я знаю, що економіка має відновитися щонайшвидше, щоб ми могли відновити соціальну справедливість та зв’язок в середині суспільства», – заявив грецький прем’єр.

Брюссель намагається і морально підтримки

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, який у четвер вперше відвідав Грецію з часу початку кризи у середині 2009 року, має на меті провести низку переговорів із керівниками Греції. Оглядачі вважають, що таким чином Брюссель намагається надати їм моральної підтримки та показати солідарність всього Європейського Союзу з греками у цей складний для них час.

Протести греків через значні бюджетні скорочення викликали падіння кількох попередніх урядів.

А спекуляції щодо того, що Греція може покинути єврозону, також не припинились. Згідно з дослідженням американського «Сітібанку», шанси Греції вийти з єврозони протягом наступних року-півтора підвищилися і складають 90 відсотків.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG