Доступність посилання

ТОП новини

Митний союз себе не виправдав (огляд преси)


Київ – Незважаючи на нескінченні заклики громадськості й журналістів до лідерів політичних партій відкрити списки, вони залишаються закритими до останнього. Тож напруження може вибухнути вже в понеділок, в день партійних з’їздів, відразу після відкриття завіси, прогнозує газета «День». Особливо це стосуватиметься Об’єднаної опозиції. Експерт видання прогнозує, що буде багато несподіванок, політичних зрад, перебіжчиків. Бо суспільство та партії ще не готові винайти механізм для добору кандидатів. Хоча західна політологія та громадянське суспільство легко вирішило цю проблему. Моральний тиск та відкликання депутата – простий спосіб контролю, вигаданий ще 150 років тому. А в Україні досі не можуть ухвалити закон про відкликання депутата, зазначає експерт. Стаття називається «Що мали б зробити влада й опозиція, щоб отримати якісні списки?».

Російські економісти визнали, що Митний союз не приніс країнам-учасницям очікуваних результатів. Як інформують «Ізвєстія в Україні», за два роки, що існує Митний союз, частки взаємного товарообороту всіх країн-учасниць не змінилися. Більш того, цифри зберігаються на колишньому рівні з 2005 року. Докладніше йдеться в матеріалі «Митний союз поки не дав результатів».

Останнього дня цього тижня Україна, згідно з календарем, святкуватиме День працівника торгівлі. Однак, як переконує газета «День», працівники української торгівлі не дуже прагнуть подяк. Радше – нормальних умов праці. Вони нарікають, що умови для їхнього бізнесу лише погіршуються: дорожчає плата за електроенергію, зависокі тарифи також за опалення та плата за ліцензії. До того ж рівень травматизму в гіпер- і супермаркетах подекуди вищий, ніж у гірничодобувній промисловості.

Літо вже досягло свого розпалу, а це – найкраща пора для заготівлі лікарських рослин, радить газета «Голос України». Головне – знати, які лікарські рослини, для чого і як збирати, а також враховувати правила їх сушіння та зберігання. Про це видання докладно розповідає в матеріалі «Цвіте ромашка, верес, звіробій...»
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG