Доступність посилання

ТОП новини

Учені долають шрами. Вітамін Е протистоїть ракові


Як правило, неприємні на вигляд післяопераційні шрами або сліди від інших ран негативно позначаються на почуттєвому стані людини. Американські учені з Нью-Йоркського університету провели дослідження, в результаті якого їм вдалося віднайти шляхи зменшення або навіть повного нівелювання слідів від ран. Результати експерименту опубліковані в FASEB Journal.

Винайдений метод також може сприяти більш широкому протистоянню хвороб, які призводять до руйнування шкіри. Як стверджує провідний учасник експерименту Брус Кронстін, шрами як такі призводять до загального дискомфорту і зниження якості життя. Учений сподівається, що дані, отримані внаслідок дослідження, допоможуть створити нові препарати, які зменшать шрами і істотно поліпшать наслідки посттравматизму.

Учені поки що провели експерименти в лабораторних умовах на мишах. Однак вже зараз вони чітко визначили ті ключові компоненти, які можуть сприяти інтенсивному заживанню ран. Відтепер фахівці отримають можливість втручатися в самі процеси заживання шкіри і скеровувати їх у необхідному напрямку.

Сила вітаміну Е

Активніше вживання вітаміну Е – з самої їжі або із вітамінних додатків – може зменшити ризик ракового захворювання печінки. Про такі результати дослідження йдеться у повідомленні в Journal of the National Cancer Institute.

Рак печінки посідає третє місце у світі за рівнем смертності. Майже 85 відсотків випадків припадають на третій світ. Більше від половини захворювань мають китайську прописку. Можливо, саме тому відкриття домоглися китайські вчені і, зокрема, науковці із Шанхайського інституту ракових захворювань.

Для визначення залежності ракового захворювання печінки і вітаміну Е китайські науковці проаналізували дані понад 130 тисяч осіб. Ба більше, учені персонально опитали учасників експерименту, намагаючись скласти детальну картину їстівних звичок та схильностей пацієнтів.

Науковці змогли порівняти ризик ракових захворювань у людей, які активно вживали вітамін Е, з тими, котрі не мали такої звички. Учені дійшли висновку, що вживання вітаміну Е істотно зменшило ризик появи раку печінки. Це насамперед стосується середнього і похилого віку людей.

Дослідження не відповіло на запитання: у чому саме полягає сила вітаміну Е. Розгадка цієї таємниці – справа майбутнього.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG