Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді є 4 проекти постанов на мовну тематику – Литвин


Ukraine -- Parliament Speaker Volodymyr Lytvyn speaks during a parliament sitting in Kyiv, 02Mar2010
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив у суботу, що в порядку денному позачергової сесії парламенту, скликаної на понеділок, є «величезна кількість» проектів постанов про скасування раніше ухвалених рішень, серед них і чотири на «мовну тематику».

Виступаючи перед журналістами в перебігу відвідин Новоград-Волинського Житомирської області, він також додав, що готує звернення до Президента, щоб викласти свої погляди на ризики, які, за його словами, пов’язані з «мовним законом».

Закон «Про засади державної мовної політики», який Верховна Рада ухвалила 3 липня, викликав значні протести в суспільстві. Цей закон іще не направлений на підпис Президентові, його також відмовлявся підписувати спікер Володимир Литвин, який на протест проти ухвалення документа за його відсутності подав у відставку з посади голови парламенту.

Закон, ухвалений голосами 248 депутатських карток за відсутності багатьох із їхніх власників, фактично значно розширює сферу застосування російської мови, за словами його критиків, за рахунок української. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане.
XS
SM
MD
LG