Доступність посилання

ТОП новини

У Криму російський націоналіст отримав строк


Лідер низки проросійських націоналістичних організацій Криму Володимир Тюнін
Сімферополь – Центральний районний суд Сімферополя визнав винним у розпалюванні міжетнічної ворожнечі лідера низки проросійських націоналістичних організацій півострова Володимира Тюніна. Севастополець засуджений до двох з половиною років ув’язнення умовно. Йому також заборонено займатися політичною діяльністю та очолювати обєднання громадян упродовж 3 років.

В офіційному повідомленні Прокуратури Криму мовиться, що громадського активіста Володимира Тюніна засуджено за «використання мови ворожнечі». Його, зокрема, звинуватили у «порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої національної належності або релігійних переконань». На суді було підтверджено, що в промовах, виголошених оратором на пікетах у липні 2010 року в Сімферополі на місці будівництва Соборної мечеті і біля приміщення Представництва Президента України в Криму, звучали «висловлювання, що ображають національні почуття осіб певної національності». Він, зокрема образливо говорив про кримських татар і мусульман.

Володимир Тюнін досі очолював севастопольську проросійську організацію «За єдину Русь» і Фонд Храмова, а також керував Координаційною радою російських організацій Тавриди і Севастополя. Його вважають близьким до лідера радикальних проросійських козаків Віталія Храмова, депортованого з України у вересні минулого року.

Адвокат засудженого Жан Запрута назвав судове слідство «неповним та необ’єктивним», а вирок «незаконним».

«Все обвинувачення будується лише на висновку експертів. Там просто-напросто йшов підгін звинувачувального висновку та оформлення його у вирок», – сказав адвокат і заявив, що захист оскаржить рішення суду.
Валерій Подьячий
Валерій Подьячий

У Криму переважно вітають судовий вирок

Соратник Володимира Тюніна, координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий, який торік був засуджений до умовного покарання за сепаратизм, заявив, що цим вироком «режим Януковича фактично оголосив війну росіянам». Разом з тим, жодна політична організація Криму, яка позиціонує себе як проросійська, на захист засудженого російського націоналіста не виступила. Кримська преса, підконтрольна владі, хоч і стримано, але позитивно висвітлила вирок націоналісту.

Член Меджлісу Алі Хамзін сказав Радіо Свобода, що кримські татари вітають таке рішення суду і розцінюють його як свідчення зрілості громадянського суспільства в Україні, адже саме представники громадськості першими засудили ксенофобські висловлювання Тюніна і примусили владу на них реагувати. Разом з тим він вважає вирок дуже м’яким.
Петро Вольвач
Петро Вольвач

«Демонстративно м’яким» назвав рішення суду і представник української громади Криму, голова кримської філії Наукового товариства імені Тараса Шевченка Петро Вольвач. Водночас, за його словами, такий вирок – прецедент для автономії, де ксенофобські, антиукраїнські та антитатарські висловлювання, є нормою навіть для деяких чиновників і провладних політиків.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG