Доступність посилання

ТОП новини

Стокгольмський арбітраж відхилив позов «Газпрому» до Литви


Стокгольмський арбітраж відхилив всі претензії російської компанії «Газпром» до Литви. Про це повідомляє «УНІАН» із посиланням на литовське міністерство енергетики.

Таким чином, суд остаточно затвердив право литовського уряду ініціювати розслідування діяльності газової компанії Lietuvos dujos, що є монополістом з поставок і транзиту газу територією Литви, у Вільнюському окружному суді й відхилив всі вимоги «Газпрому» про відшкодування збитків.

Водночас Стокгольмський суд не розглядав питання високих цін на газ, мотивуючи це тим, що його не можна вирішувати в межах тієї самої процедури і що його мають розглянути окремо.

Литовська влада планує виділити транспортні мережі в окрему компанію і, таким чином, привести Lietuvos dujos у відповідність з вимогами Третього енергетичного пакету ЄС, які забороняють видобувним компаніям володіти розподільними мережами.

Після реструктуризації литовської компанії у «Газпрому» фактично відберуть магістральні газопроводи з власності.

У Стокгольмському арбітражі «Газпром» добивався, щоб дії литовського міністерства, спрямовані проти компанії Lietuvos dujos та її керівництва, визнали такими, що порушують акціонерний договір Lietuvos dujos, і щоб «Газпрому» компенсували збитки.

Акції Lietuvos dujos поділені між німецькою компанією E.ON Ruhrgas International (38,9%), «Газпромом» (37,1%) та литовським міністерством енергетики (17,7%).
XS
SM
MD
LG