Доступність посилання

ТОП новини

У Нідерландах занепокоєні новим «зубатим» іміджем країни


Противники ультраправої «Партії Свободи»
Брюссель – Політики декількох партій Нідерландів занепокоєні погіршенням колишнього ліберального й свободолюбивого іміджу своєї країни. Антиіммігрантські настрої, одностороннє блокування вступу нових країн до «шенгену», відверта антиісламська кампанія – всі ці речі погіршують сприйняття голландців за кордоном. У результаті, ускладнюється й ведення бізнесу. Наслідки для Нідерландів, що серед європейських країн вони найбільше залежать від міжнародної комерції, можуть бути доволі плачевні.

Зміни політичного складу уряду Нідерландів, зокрема через істотний парламентський вплив ультраправої «Партії Свободи», за останні півтора року істотно позначилися на міжнародному іміджі цієї країни.

На європейському рівні саме Нідерланди були першими, хто розпочав відстоювати значно суворіші імміграційні правила. Суперечливу й напружену атмосферу нещодавно у Брюсселі спричинили також нідерландські лідери, коли односторонньо наклали вето на вступ Болгарії та Румунії до Шенгенського простору.

Саме у цій державі політики «Партії Свободи» з її сумнозвісним лідером Ґертом Вілдерсом ініціювали створення спеціального інтернет-сайту, де закликали громадян скаржитися на проблеми, викликані іммігрантами з Румунії, Угорщини, Польщі чи іншої східноєвропейської країни. Офіційна Варшава одразу висловила обурення й звинуватила Амстердам у порушенні засадничих європейських прав.

Вплив внутрішньої політики на зовнішні бізнес-відносини

Характерно, що все це відбувається у державі, яка майже повністю залежить від торговельних відносин із країнами ЄС, Азії, Африки чи Америки. Представники голландського бізнесу та політики заявляють про занепокоєння та часті питання з боку іноземних партнерів щодо політичної ситуації.

«Наша країна у Брюсселі хоче досягти багато чого, але мало обіцяє зробити навзамін», – каже євродепутат від Нідерландів та представник християн-демократів Вім ван де Камп.
Польща – це велика економіка. А ми їх представили як купку негідників
Вім ван де Камп

«Щодо Польщі, – це велика економіка з шестивідсотковим щорічним зростанням та з населенням 46 мільйонів. А ми їх представили, як купку негідників. Це похитнуло наші контакти і торгівлю. Підприємці кажуть, що під час візиту до Варшави їх насамперед питають не про ціни, а про те, що відбувається в Нідерландах», – додає він.

Імідж Нідерландів може погіршитися непоправно – місцеві політики

Занепокоєння погіршенням іміджу Нідерландів за останні 18 місяців висловлюють не лише домашні політики і підприємці, а й іноземні дипломати.

Не відкидає існування напруження й складних дискусій у суспільстві навколо міграції міністр закордонних справ Нідерландів Урі Розенталь. Проте, за його словами, репутація держави від цього ще не постраждала.

Тим часом, декілька місцевих партій, з огляду на події останніх місяців, прийшли до висновку: якщо ультранаціоналістична «Партія Свободи» й надалі залишатиметься в урядовій коаліції, то міжнародний імідж Нідерландів може погіршитися непоправно.

Представник християн-демократів, міністр економіки Максим Верхаґен застерігає: «Ми заробляємо гроші завдяки експорту, а отже, маємо вигоду від європейського співробітництва». На його думку, у державі слід негайно припинити політику, за якою Нідерланди, мовляв, існували одні у цілому світі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG