Доступність посилання

ТОП новини

На Черкащині у камені втілюватимуть твори Шевченка


Початок створення кам’яної картини-скульптури Тараса Шевченка «Катерина»
Черкаси – У Черкасах у суботу розпочинається фестиваль «Живий камінь». Митці з різних куточків України втілюватимуть у камені твори Тараса Шевченка. Водночас 4 серпня відбудеться фестиваль «Співочий вечір», теж присвячений творчості поета. Зокрема, український рок-гурт «Сад» презентуватиме свої композиції на вірші Кобзаря. Цього ж вечора Євген Сверстюк представить книгу про поета.

Упродовж кам’яного фестивалю, який триватиме три тижні у парку «Ювілейний», митці з Києва, Львова, Черкас та села Моринці на Черкащині (де народився Кобзар) обіцяють створити у камені десять образів художника Тараса Шевченка. Зокрема, це будуть «Катерина», «Король Лір», «Бандурист», «Робінзон Крузо», а також портрет Тараса Шевченка.

Керівник управління культури Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька сподівається, що втілення саме у камені картин Шевченка дозволить по-новому оцінити творчість Кобзаря.

«Ми маємо на меті показати усі напрямки творчості Тараса Шевченка. Досить така багатогранна творчість Тараса Шевченка як художника буде зображена скульпторами у скульптурі. Я не чула, щоб в Україні хтось практикував саме такий напрямок», – розповідає Валентина Шепецька.
Скульптор Віктор Крючков викарбовує портрет Шевченка у повний зріст
Скульптор Віктор Крючков викарбовує портрет Шевченка у повний зріст

Зустрічатиме відвідувачів на новій алеї творчості Кобзаря кам’яний потрет Шевченка у повний зріст, який нині викарбовує скульптор Віктор Крючков.

Треба у цьому огризку каменю побачити скульптуру. Я спочатку виліпив камінь, а потім вже зробив, що потрібно
Віктор Крючков
«Треба у цій брилі каменю побачити скульптуру. Я спочатку виліпив камінь, а потім уже зробив, що потрібно. Щоб якнайменше витягти каменю і щоб з нього зробити фігуру», – розповідає скульптор.

На кам’яному фестивалі митці вже кілька років працюють із піщаником, який цього разу до Черкас спеціально привезли із Вінницької області. Напередодні скульптори здійснювали лише грубу обробку каменю. А потім вони творитимуть просто неба та на очах глядачів. Серед цих митців буде і скульптор Іван Фізер, який викарбовуватиме «Казашку» Шевченка. Радіо Свобода скульптор зауважив, що під час таких акцій митці із задоволенням спостерігають за реакцією глядачів.

Люди дивляться із великою зацікавленістю, бо для них це – казка, новий світ. Це для них цілий космос
Іван Фізер
«Люди дивляться із великою зацікавленістю, бо для них це – казка, новий світ. Це для них просто цілий космос, – каже Іван Фізер. – Не кожен розуміє, як можна зробити щось у камені. Для звичайної людини камінь – це надзвичайно твердий матеріал. А ось тут з-під рук майстра виходить щось подібне. Тому дуже цікаво і нам, і людям».

«Не помре Дух України» у виконанні Никити Джигурди

Водночас із «Живим каменем» у парку «Ювілейний» відбудеться ще один фестиваль – «Співочі вечори». Цього року його формат дещо змінили. Замість кількох вечорів живої музики, які минулими роками впродовж серпня проходили щотижнево, відбудеться один, але масштабний «Вечір поезії та сучасної музики», теж присвячений творчості Шевченка.

Організатори стверджують, що учасники фестивалю спробують презентувати поетичне слово у сучасному стилі. Щоб утілити цю ідею, до участі у заході запросили російського актора й співака Никиту Джигурду, який декламуватиме вірші поета, а також український рок-гурт «Сад». Музиканти гурту та Никита Джигурда представлять спільну пісню на вірші актора – «Не помре Дух України».

Постановником «Співочого вечора» буде режисер Сергій Проскурня, відомий за театральним проектом «Тарас».Письменник, філософ Євген Сверстюк презентуватиме зі сцени свою книгу «Шевченко понад часом».
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG