Доступність посилання

ТОП новини

На Олімпіаді «засудили» українського боксера Хитрова (європейська преса)


Прага – Низка європейських газет звернули увагу на суперечливе рішення у четвер суддів з боксу на Олімпіаді в Лондоні, коли при досить сумнівній рівності рахунку в бою 1/16-ї фіналу між українцем Євгеном Хитровим та британцем Ентоні Оґоґо судді з незрозумілих причин віддали перевагу Оґоґо. Навіть чемпіон світу з професіоналів, британець Леннокс Льюїс гостро розкритикував роботу суддів з боксу на Олімпіаді. На Олімпійських іграх також помітили черговий оголений протест української жіночної організації Femen, тепер – проти «ісламістських режимів» і «законів шаріату». Тим часом у Європі ставлять під сумнів мовний баланс в Україні у зв’язку з ухваленням у парламенті нового «мовного закону».

Австрійська Der Standard вважає «сумнівними і провальними» деякі рішення суддів з боксу під час поєдинків на Олімпіаді. Газета називає «сенсаційною» перемогу боксера у ваговій категорії до 75 кілограмів британця Ентоні Оґоґо над українцем, чемпіоном світу Євгеном Хитровим, і наголошує, що при досить суперечливому нічийному рахункові цього бою судді раптом дали «так звані додаткові бали для перемоги Оґоґо і той вийшов у чвертьфінал». Газета не виключає, що судді були під шаленим тиском 10-тисячного залу, переважно британських уболівальників, де був також чоловік Королеви, 91-річний принц Філіп. Бо протест української сторони щодо цього бою також був відхилений. Тут також наголошено, що Світова асоціація любительського боксу (AIBA) вже змушена була усунути від суддівства на Олімпіаді туркменських суддів за явні помилки у бою між японським та азербайджанським боксерами.

Лондонська The Guardian називає однією з останніх жертв боксерської феміди на Олімпіаді в Лондоні українського боксера Євгена Хитрова, коли при суддівстві його бою з британцем Ентоні Оґоґо «система суддів при оголошенні переможця ще раз зазнала падіння репутації». Перемога Оґоґо, як зауважує газета, була «дуже натягнутою». Рішення суддів у боксерських поєдинках Олімпіади в Лондоні викликають справедливі нарікання і організатори змагань з боксу вже змушені були не раз усувати суддів за явні «перекоси» у підрахунку балів у поєдинках. Навіть знаменитий британський боксер, чемпіон світу серед професіоналів, а тепер коментатор Леннокс Льюїс поставив під «сумнів систему підрахунку переможців у боксі на Олімпіаді». Він також запропонував змінити правила, зокрема дозволити боксерам виступати без захисних шоломів, і стабілізувати суддівський корпус.

Українки знову звернули на себе увагу на Олімпіаді в Лондоні у четвер, але цього разу не в змаганнях, а під час протесту «оголених» активісток із Femen. Австрійська Der Standard інформує, що «українські активістки протестували проти участі в Олімпіаді «ісламістських режимів», які, згідно з Femen, є «нацистами наших днів». Активістки, як зауважує газета з Відня, написали на своїх оголених частинах тіла гасла «Олімпійська ганьба» і «Ні шаріату», та вигукували, що ісламські режими поводяться із жінками як з людьми третього сорту».

Лондонська Financial Times вважає, що «досить тендітний мовний баланс в Україні, починаючи від дня незалежності 1991 року, може бути зруйнований правлячою Партією регіонів Президента Януковича, яка підштовхує впровадження суперечливого закону, який збільшує права російськомовним». Газета також зауважує, що просування такого закону відбувається в умовах набагато серйозніших проблем для багатьох українців в економіці, розгулі корупції. Аналітики, як зауважує видання з Лондона, вважають, що план Президента використати цей закон у російськомовному регіоні є «небезпечною стратегією». Експерти не виключають, що метою цього закону є загострення протистояння і поляризації суспільства.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG