Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція заявляє про перспективу реєстрації Тимошенко і Луценка


У п’ятницю Центральна виборча комісія прийняла документи на реєстрацію на вибори від Об’єднаної опозиції, де партійний список очолює засуджена Юлія Тимошенко, а п’яте місце займає засуджений колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Їхні соратники вважають, що шансом для їхньої реєстрації могли би стати рішення Європейського суду з прав людини. Юристи-міжнародники сумніваються, що наразі є для цього підстави.

У Центральній виборчій комісії наголошують, що кандидати з судимістю не мають права балотуватися. Про це, пославшись на Конституцію, сказав у п’ятницю член ЦВК Микола Охендовський. Водночас, за його словами, стосовно кожної особи дані перевірятимуть окремо, так само і відмова в реєстрації стосуватиметься кожного окремого кандидата, а не всього списку.

Якщо б ми отримали рішення Європейського суду з прав людини щодо політично вмотивованих звинувачень, це вже підстава для того, щоб Тимошенко і Луценко брали участь у виборчій кампанії
Арсеній Яценюк
В Об’єднаній опозиції вважають, що підставою для участі лідера Об’єднаної опозиції «Батьківщина» у виборах народних депутатів можуть бути рішення Європейського суду з прав людини. Для цього потрібне визнання ув’язнення Юлії Тимошенко політично мотивованим. Про це заявив журналістам біля ЦВК у п’ятницю голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. Він наголосив, що Європейський суд із прав людини визнав ув’язнення Юрія Луценка «політично мотивованим».

«Саме тому сьогоднішня влада відтягує касаційний розгляд справи Юлії Тимошенко. Тому, якщо б ми отримали рішення Європейського суду з прав людини щодо політично вмотивованих звинувачень щодо Тимошенко – це вже підстава для того, щоб Юлія Тимошенко і Юрій Луценко брали участь у виборчій кампанії. Тому це все носить як політичний, так і юридичний характер», – наголосив Яценюк.
Доктор юридичних наук Станіслав Шевчук, професор Києво-Могилянської академії, в минулому тимчасовий суддя Європейського суду з прав людини від України, по іншому оцінює рішення цього суду щодо Юрія Луценка, ухвалене 3 липня. Наразі, на його думку, вважати колишнього міністра політичним в’язнем не можна.
Буде ще одне провадження і ще одне рішення стосовно Луценка. Зараз суд розглянув тільки його арешт і затримання
Станіслав Шевчук

«В даному випадку суд не зафіксував політичної мети переслідування. Суд сказав, що він не може зараз поки розглянути питання, що вона політична, чи не політична. Оскільки там буде ще одне провадження і ще одне рішення стосовно Луценка в контексті вже статті 6-ї конвенції, це суд над Луценком. А зараз суд розглянув тільки його арешт і затримання. Вони припускають, опозиція, що якщо суд застосував статтю 18-у, то значить вони є політичні в’язні і значить їх треба реєструвати в ЦВК. Але я з таким формулюванням не погоджуюсь. В рішенні суду нічого не сказано поки щодо політичного в’язня. Інших юридичних підстав нема реєструвати їх в ЦВК», – сказав Станіслав Шевчук у коментарі Радіо Свобода.

Центральна виборча комісія обіцяє оприлюднити рішення щодо кандидатів, імена яких подавали на реєстрацію цієї п’ятниці, не пізніше 8 серпня.

Європейський суд з прав людини почне розглядати скаргу Юлії Тимошенко на незаконне утримання під вартою 28 серпня.

Юлію Тимошенко засудили до семи років за перевищення службових повноважень, Юрія Луценка – на чотири роки за посадові злочини. Європейський Союз і Сполучені Штати неодноразово називали судові процеси над колишніми українськими урядовцями політично мотивованими.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG