Доступність посилання

ТОП новини

У Києві вимагали звільнити ув’язненого білоруського правозахисника


Активісти українських правозахисних організацій розгорнули на мосту на майдані Незалежності шестиметровий банер із написом «Свободу Олесеві Беляцькому».

Таким чином вони висловили свою солідарність із головою Правозахисного центру «Весна», якому в листопаді минулого року присудили чотири з половиною роки ув’язнення із конфіскацією майна за приховування доходів і несплату податків із грошей, які міжнародні спонсори надсилали на правозахисну діяльність та допомогу білоруським репресованим.

«Саме у цей день рік тому заарештували відомого білоруського правозахисника Олеся Беляцького. Для нас дуже важливою є міжнародна солідарність, коли люди з різних країн розуміють, що вони не самі у своїй діяльності і що для нас не існує кордонів як таких», – пояснив Радіо Свобода один із учасників акції Михайло Каменєв.

4 серпня – Міжнародний день солідарності з правозахисним рухом Білорусі. Заходи на захист білоруських політв’язнів були заплановані також у Хмельницькому і Харкові.

Окрім того, у столиці Литви Вільнюсі триває акція у рамках відзначення Дня солідарності. У ній беруть участь і українські правозахисники. Вони збирають підписи на захист Беляцького та з вимогою припинити тиск на громадянське суспільство, а в понеділок мають намір пікетувати білоруське посольство.
XS
SM
MD
LG