Доступність посилання

ТОП новини

Об’єднана опозиція присяглася домагатися імпічменту Януковичу


Архівна фотографія. Київ, 30 липня 2012 року
Кандидати в народні депутати Об’єднаної опозиції «Батьківщина» склали присягу і зобов’язалися в новому парламенті проголосувати за імпічмент Президенту Віктора Януковича.

У неділю в центральному офісі Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» відбулася церемонія складання присяги кандидатів у депутати від Об’єднаної опозиції, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Я маю честь бути кандидатом у народні депутати України від Об’єднаної опозиції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» і беру на себе зобов’язання у разі мого обрання вступити у фракцію «Батьківщина» у Верховній Раді України сьомого скликання і ні юридично, ні фактично не виходити з неї протягом дії мандата, наданого мені виборцем», – зачитав текст присяги голова ради Об’єднаної опозиції, лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк у неділю.

«Обіцяю неухильно дотримуватися Конституції України, обстоювати соборність, незалежність і національні інтереси України, дбати про добробут українського народу, захищати статус української мови як єдиної державної, права і свободи кожного громадянина, поважати нашу історію, культуру і традиції», – продовжив читати Яценюк.

Кандидати в депутати взяли на себе зобов’язання неухильно дотримуватися фракційної дисципліни і виконувати рішення фракції.

«Вважаю своїм обов’язком зробити все залежне від мене для якнайшвидшого звільнення України від кримінального окупаційного режиму Віктора Януковича для чого присягаю голосувати за закон про імпічмент Президента України, за сам імпічмент Януковича, а також за закон про порядок відкликання народного депутата», – процитував текст присяги Яценюк

Кандидати в народні депутати взяли на себе зобов’язання докласти максимум зусиль для звільнення всіх політичних в’язнів: лідера Об’єднаної опозиції екс-прем’єра Юлії Тимошенко, екс-міністра МВС Юрія Луценка та інших політичних в’язнів. Також опозиційні кандидати в депутати зобов’язалися зробити все для припинення політичних репресій в Україні.

«Перед Господом Богом і перед народом України публічно присягаю дотримуватися цих зобов’язань. А в разі принципової зміни моєї політичної позиції врозріз із позицією ВО «Батьківщина», від якої я буду обраний, вважаю справою честі і зобов’язуюсь скласти повноваження народного депутата України», – мовиться у присязі.

Текс присяги підписали Арсеній Яценюк, лідер партії Громадянська позиції Анатолій Гриценко, член ВО «Батьківщина» Григорій Немиря, лідер партії «Реформи і порядок» Сергій Соболєв, лідер «Народного руху України» Борис Тарасюк, заступник лідера ВО «Батьківщина» Микола Томенко, генеральний директор телеканалу TВі Микола Княжицький, дружина Юрія Луценка Ірина, перший заступник лідера ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов.

Потім текст присяги підписали всі кандидати в депутати ВО «Батьківщина», які висуваються як за партійним списком, так і в мажоритарних округах.

«Сьогоднішня присяга – це перший крок до того, щоб люди повірили, що тут стоїть зовсім інша якість української політики. Інші люди, які знають, що таке гідність і чесність, розуміють, що таке відповідальність, які не зраджують, а вірні своїй державі, своїй країні, своїм цінностям і українцям», – сказав Яценюк.

Він зазначив, що першою цю присягу мала б підписати Юлія Тимошенко.

«Вона скріпила цю присягу кров’ю. Рік перебуваючи за ґратами, рік ув’язнена режимом Януковича. Юлія Тимошенко довела, що вона присягла українському народу, і вона виконує цю присягу», – сказав він.

В Об’єднану опозицію входять 7 партій: «Батьківщина», «Фронт змін», «Народний рух України», «Громадянська позиція», «За Україну!», «Реформи і порядок» і «Народна самооборона».

На вибори Верховної Ради 28 жовтня через заборону участі блоків об’єднання має намір брати участь у форматі партії «Батьківщина», що 3 серпня подала в Центральну виборчу комісію заявку про її реєстрацію на виборах.

У першій п’ятірці партійного списку «Батьківщини» присутні нині засуджені Тимошенко і Луценко.
XS
SM
MD
LG