Доступність посилання

ТОП новини

Чи загрожує Мельниченко Януковичу? (світова преса)


Прага – Деякі газети вважають, що розгляд у понеділок італійським судом справи затриманого в Італії колишнього майора Державної охорони України Миколи Мельниченка може прояснити його вплив на українську внутрішньополітичну ситуацію перед виборами до Верховної Ради 28 жовтня. Газети в Європі також нагадують, що минув рік перебування в ув’язненні Юлії Тимошенко. Світові спортивні оглядачі очікують від українського боксера Василя Ломаченка підтвердження його майстерності на Олімпіаді в Лондоні.

Кореспондент російської «Независимой газети» Тетяна Івженко розмірковує над причинами затримання поліцією минулої суботи на летовищі італійського Неаполя колишнього майора Державної охорони України Миколи Мельниченка, який прилетів до Італії зі США. Автор нагадує слова самого колишнього майора про те, що історія Кучми, якого свого часу ізолював від світу скандал зі стрічками Мельниченка, може повторитися з Президентом Януковичем. Експерти, яких цитує газета, наголошують, що до сьогодні так і не з’ясовано, яку саме роль у подіях в Україні відігравав і відіграє Мельниченко і не виключають, що рішення суду Неаполя у понеділок може хоч трохи прояснити його справжню суть у минулих і теперішніх подіях в Україні. Експерти визнають також, що у часи президентства Кучми справа Мельниченка сприяла вимушеному зближенню Києва з Москвою. Сьогодні в Кремлі й далі мають потребу в додаткових важелях тиску на Президента України. Тут також нагадують, що Мельниченко має статус політичного біженця, на якого розповсюджується дія програми захисту свідків у США. Тому, на думку експертів, суд Італії має лише два варіанти: або ж негайно випустити Миколу Мельниченка на волю, або ж відправити його назад до США. Автор статті також резюмує, що поки-що в Києві не можуть сказати, «чиїм пішаком в українській грі є екс-майор».

Словацька SME інформує, що минулої неділі політичні соратники колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко, яка відбуває тепер покарання в одній з в’язниць Харкова, відзначили під стінами залізничної лікарні цього міста, де лікується Тимошенко, річницю її ув’язнення протестами. Газета зауважує, що соратники лідера партії «Батьківщина» спустили з моста у Києві на води Дніпра двадцятиметровий транспарант з написом «Свободу Юлі». Газета з Братислави нагадує, що ЄС вважає ув’язнення Тимошенко політично мотивованим і вимагає її звільнення.

Американська Washington Post аналізує шанси українських боксерів на медалі Літніх Олімпійських ігор у Лондоні і наголошує, що Україна має в олімпійській команді боксерів такого кулачного майстра високого класу, як Василь Ломаченко, який може «підсолодити досить кисле враження від українських боксерів на турнірі цієї Олімпіади». Газета пише, що у чвертьфіналі в понеділок Василь Ломаченко може відкрити собі шлях до медалей у бою з пуерторіканцем Феліксом Вердейо. Видання також зауважує, що до півфіналу пройшов український боксер у напівважкій вазі Олександр Усик, «який вимучив у неділю перемогу у чвертьфіналі з росіянином з Чечні Артуром Бетербієвим».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG