Доступність посилання

ТОП новини

Магера: партії реєструють по єдиному кандидатові, щоб стати суб’єктами виборчого процесу


Андрій Магера, архівне фото
Значна частина з 37 партій, які на цей час висунули кандидатів на народні депутати в мажоритарних округах, висунули по одному-єдиному кандидатові в одному окрузі, заявив у понеділок журналістам заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

На його думку, причиною є те, що навіть один кандидат від партії перетворює її на суб’єкта виборчого процесу з правом висувати своїх представників до складу окружних і дільничних виборчих комісій. За словами Магери, більшість із таких партій братиме в виборах технічну участь.

Магера також висловив припущення, що за партійними списками в виборах візьмуть участь не більш як десять політичних партій. На цей час, сказав він, заяви про участь за списками вже подали шість партій.

Крім того, заступник голови ЦВК не виключив, що вже на засіданні в вівторок можуть розглянути питання щодо реєстрації списку партії «Батьківщина», за яким балотується об’єднана опозиція, і, зокрема, щодо Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, які є на перших місцях цього списку і водночас перебувають в ув’язненні як засуджені.

За чинним законодавством, особи, засуджені за скоєння умисного злочину, не мають права балотуватися на народних депутатів.
XS
SM
MD
LG