Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі не хоче бути посередником між Януковичем і Тимошенко


Варшава – Президент Польщі Броніслав Коморовський не буде посередником у переговорах між українською владою та опозицією. За його словами, в Україні нема двох сторін, які хотіли б таких переговорів. Про те, як Коморовський бачить ситуацію в Україні, у Польщі говорять в контексті оцінки його зовнішньополітичної діяльності. Шостого серпня минає два роки відтоді, як Коморовський склав присягу президента.

Польські засоби масової інформації, політики та експерти підсумовують перші два роки перебування Коморовського на посаді президента. Оцінюючи зовнішньополітичний вектор діяльності глави польської держави, вони звертають увагу на стан польсько-українських стосунків. Зокрема, тижневик Wprost опублікував розмову з Броніславом Коморовським, у якій згадано про згортання демократії в Україні.

Президент України Віктор Янукович дедалі завзятіше бореться з опозицією, Юлія Тимошенко опинилася за ґратами, а це, вважає часопис «Wprost», свідчення того, що польська східна політика загрузла у маразмі.

Потрібно приймати такі пропозиції, які можливо здійснити – Коморовський

У відповідь на цей закид тижневика, Коморовський відповів, що на стосунки Польщі з її східними сусідами потрібно дивитися крізь призму змін, які відбулися впродовж останніх 20 років. За словами польського президента, Україна зміцнила свій суверенітет й почуття національної ідентичності. Українській владі, говорить Коморовський, вдалося зробити те, що донедавна здавалося фантазією: завершити переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС. Коморовський визнає, що у відносинах із Україною є перешкоди, зокрема справа Юлії Тимошенко. Майбутнє України – це виклик геостратегічного значення, зазначає президент Польщі.

У розмові з Коморовським журналісти тижневика сказали, що їм відомо про пропозицію, яку отримав польський президент. Мовляв, йому запропонували стати посередником у переговорах між командами Віктора Януковича та Юлії Тимошенко. Проте, констатували журналісти, Коморовський, як і польський уряд, таку пропозицію відкинув. Відповідаючи на це, президент Польщі сказав, що потрібно приймати такі пропозиції, які можливо здійснити.

«Щоб вести переговори, – говорив Коморовський, – треба мати дві сторони, які схильні до розмов. А в Україні цього нема». Багато питань, вважає польський президент, проясняться під час осінніх виборів до Верховної Ради.

Політика без конфліктів чи відсутність політики?

Тим часом польська опозиція зовнішню політику Броніслава Коморовського оцінює дуже критично. Йоахім Брудзінський із партії «Право і Справедливість» заявив, що приязні відносини Коморовського з Януковичем, особливо під час Євро-2012 – це компрометація Польщі. На це звинувачення відповів радник польського президента Томаш Наленч. В в ефірі радіо TOK FM він наголосив на тому, що чемпіонат з футболу був спільним святом двох країн, чимось на кшталт польсько-українського весілля.

«Це була спільна ініціатива Польщі та України. Образно кажучи, пан Брудзінський пропонує, щоб на весіллі батьки нареченого та нареченої билися кулаками й лаялися найгіршими словами. Євро – це була спільна ініціатива, так як спільне польсько-українське весілля», – сказав Томаш Наленч.

Політолог Бартломей Біскуп вважає, що так званий східний напрямок політики польського президента занедбаний. «Це наслідок політики польського уряду, який ще в 2007 році переглянув східний напрямок, тож тепер можемо запитати, які результати ми отримали? Я вважаю, що вони невеликі. Це виглядає як відсутність політики, бо, наприклад, екс-президенту Польщі Александрові Квасневському вдавалося вести переговори в Україні, чи не так?» – зауважив Біскуп на телеканалі TVP-info.

Водночас польські політологи звертають увагу на високий рейтинг Коморовського серед громадян країни. Йому довіряють 70 відсотків поляків. Це найвищий рейтинг серед польських політиків. Експерти вважають, що такий рівень підтримки не в останню чергу спричинений неконфліктністю Коморовського у внутрішній та зовнішній політиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG