Доступність посилання

ТОП новини

Іран нарощує зусилля на порятунок своїх громадян у Сирії


Башар аль-Асад (п) і Саїд Джалілі (л) на переговорах у Дамаску 7 серпня 2012 року, офіційне фото, поширене державним сирійським агентством «САНА»
Секретар Ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі прибув сьогодні до Сирії у справі викрадених у цій країні 48 іранців, де його прийняв сирійський президент Башар аль-Асад.

Після зустрічі Джалілі заявив для іранського телебачення, що Іран вважає відповідальними за це викрадення уряди тих країн, які надають підтримку сирійським повстанцям.

Сьогодні ж міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі має провести термінові переговори в Туреччині зі своїм турецьким колегою Ахметом Давутоглу.

Салегі вже просив допомогти зі звільненням іранських полонених у Сирії міністрів закордонних справ Туреччини і Катару, країн, що мають контакти з сирійськими повстанцями.

Також у Тегерані через це викрадення іранців у Сирії до МЗС викликали вчора пізно ввечері посла Швейцарії, яка представляє в Ірані інтереси США за відсутності дипломатичних відносин між Тегераном і Вашингтоном.

Одне з повстанських угруповань у Сирії, «Бригади «Аль-Бараа», яке взяло на себе відповідальність за викрадення 48 іранців, заявляє, що вважає за «доведене», що ті є членами Корпусу вартових Ісламської революції, елітної іранської військової структури, і перебували в Сирії «з розвідувальним завданням».

Влада Ірану відкидає це і заявляє, що іранці, цілий автобус яких узяли в полон у Сирії наприкінці минулого тижня, є шиїтські прочани, які їхали на прощу до однієї з шиїтських святинь у столиці Сирії Дамаску.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я заявила сьогодні, що Сирія зазнає різкої нестачі ліків від хронічних захворювань – туберкульозу, гіпертонії, діабету, хвороб нирок тощо – через те, що внаслідок збройного конфлікту між владою і опозицією в країні припинили роботу багато фармацевтичних підприємств і закладів охорони здоров’я.
XS
SM
MD
LG