Доступність посилання

ТОП новини

В Україні скоротять обіг готівки? (Огляд преси)


Київ – Реорганізація «Укртрансгазу» в публічне акціонерне товариство дозволить олігархам – найімовірнішим кандидатом є Дмитро Фірташ – за названу «суто символічну» суму взяти під контроль усю українську газотранспортну систему (плюс підземні сховища газу). Як переконує газета «День», нині зріє грандіозна афера, є всілякі її версії та ймовірні виконавці. Про них видання розповідає в статті «Множення на нуль, або Газотранспортну систему готують до приватизації». Видання також розглядає варіант, за якого ГТС, втративши свою ліквідність через обхідні газопроводи, може стати не потрібною ні Євросоюзу, ні Росії та її «Газпрому», ні українським олігархам.

Протистояння з тіньовою економікою, про яке так давно і безрезультатно говорять в Україні, схоже, виходить на фінішну пряму. Щоправда, і сьогодні ще невідомо, коли і чим закінчиться цей бій. Зрозуміло лише одне: слідом за країнами Європейського Союзу Україна має намір рішуче скорочувати сферу обігу готівки і всіляко стимулювати безготівкові платежі за товари. Багато залежить від того, яким буде опір тіньового сектора, який має величезні ресурси і можливості. Про це наголошує газета «День» у матеріалі «Банкіри хочуть позбутися кешу».

Влітку парламент ухвалив два закони, які стосуються роботи підприємців, що працюють за спрощеною схемою оподаткування. Згідно з нововведеннями, «спрощенців» до кінця року не штрафуватимуть за неправильне заповнення податкової декларації і порушення при сплаті єдиного податку. Про інші зміни у законодавстві розповідає газета «Факти» в рубриці «Не зайве знати».

За 20 років внаслідок ДТП Україна втратила понад 175 тисяч своїх громадян. І продовжує втрачати. Про те, чому ця проблема надзвичайно актуальна для держави і чи винні в цьому тільки учасники дорожнього руху, розмірковує дописувач газети «Голос України». Він, зокрема, вважає, що значною мірою за трагедії на дорогах несуть відповідальність проектанти та будівники доріг.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG