Доступність посилання

ТОП новини

Сирійські повстанці стверджують, що вбили російського генерала, Росія заперечує


У Росії заперечили сьогодні заяви сирійських повстанців, що вони вбили в Сирії російського генерала. Після заяв-спростувань посольства Росії в Дамаску і Міністерства оборони Росії в Москві сам згаданий повстанцями генерал, нині в запасі, Володимир Кужеєв виступив у Москві перед журналістами.

При цьому він ніяк не коментував теми свого перебування в Сирії. Російське агентство «Інтерфакс» навело слова неназваного джерела в силових структурах, що генерал із таким ім’ям свого часу дійсно перебував у Сирії як радник сирійського міністра оборони з військових навчальних закладів, але, звільнившись у запас, живе в Москві і в Сирії більше не бував.

Перед цим у Сирії одне з повстанських угруповань, «Батальйон спеціальних операцій «Сокіл», заявило сьогодні, що в перебігу бойової операції в одній із околиць столиці Дамаска вбило російського генерала, радника сирійських міністра оборони і начальника генштабу армії з військових питань, та його місцевого перекладача.

При цьому повстанці продемонстрували посвідчення, видане сирійськими військовими, на ім’я громадянина Росії, яке з запису арабською мовою можна зрозуміти як Кужеєв Володимир Петрович, 1952 року народження. На фото, як виглядає, та сама людина, яка виступила сьогодні в Москві, тільки на кілька років молодша. На посвідченні стоїть дата видачі за 2007 рік.

Росія є однією з небагатьох країн, яка досі надає дипломатичну підтримку владі президента Сирії Башара аль-Асада, проти якої в країні нині триває збройне повстання.
XS
SM
MD
LG