Доступність посилання

ТОП новини

Підписаний у Криму «Меморандум про чесні вибори» – «ширма для фальсифікацій»?


«По Криму висять біг-борди Партії регіонів всупереч вимогам закону» – опозиціонер
Сімферополь – У Криму за ініціативою глави уряду автономії Анатолія Могильова представники 14 політичних партій підписали «Меморандум про чесні й демократичні» вибори». Втім, від підписання цього документа відмовилася значна частина провідних політичних сил півострова і всі вони – опозиційні.

Інформацію про те, хто ж конкретно підписав цей Меморандум, в офіційних повідомленнях знайти так і не вдалося. Проте джерела в кримському уряді поінформували, що серед підписантів документа, окрім Партії регіонів, є також керівники місцевих організацій Компартії, партії «Союз», Народної партії, партій «Зелені», «Віче», «Об’єднані ліві і селяни» і кількох маловідомих політсил, які, до того ж ще не стали суб’єктами політичного процесу. Разом із регіоналами лише комуністи й союзівці представлені у кримському парламенті і помітні на політичній мапі півострова.

Політсили, які приєдналися до «Меморандуму», пообіцяли не порушувати Конституцію і норми виборчого законодавства, не принижувати суперників, не поширювати проти них брехливу й недостовірну інформацію, а також протидіяти спробам тиску на мас-медіа, громадян і бізнес.
Під час підписання Меморандуму (фото прес-служби Ради міністрів АРК)
Під час підписання Меморандуму (фото прес-служби Ради міністрів АРК)

Прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов сказав, що це важливо, бо «на вибори дивитиметься європейське співтовариство» і від цього «залежить привабливість» півострова.

«Дотримання норм демократії – це одна з головних європейських цінностей. Тому, розуміння, яке ми тут досягнемо, я вважаю, гратиме на благо кримчан, на благо всіх», – зазначив Анатолій Могильов, який очолює кримську організацію Партії регіонів.

Опозиційні сили не приєдналися до «Меморандуму»

Лідер кримської організації партії «УДАР Віталія Кличка» Сергій Доценко назвав цей документ «лише ширмою, якою влада намагатиметься приховати фальсифікації». А керівник виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Андрій Сенченко «Меморандум» вважає фарсом, оскільки, на його думку, за умов ув’язнення лідерів опозиції чесні вибори неможливі в принципі.

Разом з тим Андрій Сенченко звертає увагу на те, що вже після підписання цього документа регіонали «протиправно використовують тисячі рекламних щитів» для передвиборчої агітації своєї партії, оплачуючи її не з виборчих фондів, які ще не створені, а з інших джерел, що заборонено чинним законом про вибори.

«Те, що зараз по Криму висять біг-борди Партії регіонів всупереч вимогам закону, це свідчить, що вони роблять все, що хочуть. Вони демонструють усій країні, всім громадянам і не лише нашої країни і нашим громадянам, але й усьому світу, що для них закони не писані», – зазначив Андрій Сенченко.

Ініціатор підписання «Меморандуму» Анатолій Могильов зауважив, що до цього документа можуть приєднатися «усі бажаючі» політичні сили.«Ми відкриті для діалогу», – сказав прем’єр.

Тим часом один із учасників підписання «Меморандуму про чесні вибори» партія «Союз» подала в суд на іншого підписанта, партію «Об’єднані ліві і селяни» – за поширення листівок із недостовірною інформацією про лідера созівців Льва Міримського.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

XS
SM
MD
LG