Доступність посилання

ТОП новини

Путін: Росія готувалася до війни з Грузією з 2006 року


Володимир Путін на прес-конференції в Москві 8 серпня 2012 року
Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що його країна в перебігу війни проти Грузії в серпні 2008 року діяла за планом, що його Генеральний штаб Збройних сил розробив іще наприкінці 2006 – на початку 2007 року і що його Путін сам затвердив.

Зокрема, сказав він, у рамках цього плану Росія готувала до війни південноосетинських ополченців.

Путін також додав, що, перебуваючи в час початку війни в Пекіні на Олімпійських іграх, він, будучи тоді прем’єр-міністром, двічі телефонував 7 і 8 серпня 2008 року тодішньому президентові Дмитрові Медведєву і міністрові оборони Росії.

Путін виступив зі своїми заявами з нагоди четвертих роковин нападу Росії на Грузію 8 серпня 2008 року.

На минулорічні роковини Медведєв, тоді ще президент, заявляв, що ухвалив рішення про напад самостійно і що «ніхто нікому не телефонував», а з Путіним він зв’язався вже наступного дня, коли накази були вже віддані і війна була в повному розпалі.

8 серпня 2008 року Росія ввела свої війська в Грузію і почала завдавати по її території повітряних ударів, назвавши це «операцією примусу Грузії до миру». Після закінчення конфлікту Росія, всупереч міжнародним домовленостям, так і не вивела свої війська, залишивши їх на територіях сепаратистських регіонів Грузії – Південної Осетії та Абхазії, самопроголошену незалежність яких вона по тому визнала.

Росія заявляла, що підставою для такої широкої воєнної операції стала необхідність захистити російських миротворців у Південній Осетії, які потерпіли під час бойових дій між грузинськими військами і південноосетинськими незаконними збройними ополченськими формуваннями, а також звинувачувала Грузію в «агресії» проти цієї частини грузинської території.

При цьому міжнародна комісія, створена під егідою Європейського Союзу, встановила, що першопричиною бойових дій, які в ніч на 8 вересня почали проти ополченців Збройні сили Грузії, стало тривале нарощування напруженості і провокації з боку Південної Осетії, а воєнні дії Росії вийшли далеко поза межі заявленої мети захистити миротворців і стали порушенням міжнародного права.
XS
SM
MD
LG