Доступність посилання

ТОП новини

До Британії українців пускатимуть з Варшави


Київ – Чи давати українцям британські візи, відтепер вирішуватимуть у Польщі. Київське посольство Великобританії перевело Центр ухвалення рішень щодо візових заяв від мешканців України до свого консульства у Варшаві. Самі дипломати пояснюють зміни бажанням поліпшити ефективність розгляду заявок та оптимізацією витрат. Втім, і українці, і експерти скептично ставляться до нових правил оформлення віз. Громадяни не вбачають у цьому спрощення, а фахівці наголошують на «політично-дискримінаційних» мотивах британських нововведень.

До Великої Британії киянка Олена Яковлева їздить уже 6 років поспіль. За її словами, оформлення віз в посольстві цієї країни в Києві стає дедалі тяжчою процедурою. Водночас вона вважає, що розгляд документів через варшавське консульство Британії нинішню ситуацію суттєво не поліпшить.

«Можливо, ця процедура і полегшиться, але, зважаючи на те, яке до нас ставлення у світі, гадаю, що це нам зараз не зможе радикально допомогти. Набагато швидшою процедура все одно не буде, особливо стосовно Британії, тому що вони дуже не люблять, коли до них приїжджають іноземці і вони дуже ретельно перевіряють всі дані, щоб потім ніхто там не лишився», – зауважує Олена Яковлева.

Ефективні зміни задля оптимізації витрат

Втім у посольстві Великобританії в Києві висловлюють переконання, що переведення Центру ухвалення рішень щодо візових заяв від українців до британського консульства у Варшаві «сприятиме ефективнішому розгляду заявок» та «оптимізує витрати». За словами дипломатів, у Варшаві більше і ресурсів, і співробітників. При цьому Радіо Свобода запевнили: самих українців зміни не стосуються.
Українцям не потрібно їздити до Варшави. Візовий центр як працював у Києві, так і буде працювати, приймаючи анкети

«Це – адміністративно-економічне рішення, яке не впливає на прийняття документів. А відтак, українцям не потрібно їздити до Варшави. Візовий центр як працював у Києві, так і буде працювати, приймаючи анкети», – зазначив у коментарі Радіо Свобода представник посольства Великобританії у Києві.

Британська сторона наголошує: нові правила поширюються не лише на українців. У Варшаві також розглядають візові питання мешканців Болгарії, Литви, Латвії, Молдови, Словаччини, Румунії та Чехії.

Для Європи Україна стає все менш цікавою – експерт

Для України ж практика подібного розгляду візових документів не нова. Про це говорить президент Європейської асоціації українців Олексій Толкачов. За його словами, свого часу Бельгія певні візові заяви розглядала безпосередньо у Брюсселі. Через це термін видачі документа збільшувався з трьох днів до одного місяця, зауважує експерт.

До того ж Олексій Толкачов наголошує: окрім загрози стягнення додаткових коштів, подібний візовий розгляд може стати ще й бар’єром між українцями та посольством Британії.

«Великобританія значною мірою ґрунтувала свої рішення на безпосередній бесіді з аплікантами. Це давало можливість проявити себе, надати додаткові аргументи на свою користь, щоб отримати британську візу. Тепер все буде в автоматизованому режимі. І якщо людина не додасть якийсь документ або якийсь документ у Варшаві визначать як недостатній для видачі візи, то повпливати на це вже буде неможливо», – наголошує експерт.

Окрім того, рішення британського посольства у Києві Олексій Толкачов вважає «політичним і дещо дискримінаційним». За його словами, для Європи Україна стає все менш цікавою, тому від будь-яких контактів з нею тут усіляко відмежовуються.

Наразі ж у посольстві Великобританії українцям радять одне – подавати документи на візи завчасно. Для цього їм необхідно обов’язково заповнити візові анкети й забронювати дату подачі документів на веб-сторінці британського візового центру в Києві.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG