Доступність посилання

ТОП новини

Сміттєві пригоди британців у лісах Харківщини (ФОТО, ВІДЕО)


Англійці під Харковом прибирають сміття у лісі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Англійці під Харковом прибирають сміття у лісі

Харків – Британські родини з друзями приїхали на Харківщину, щоб навести порядок у Чугуївському лісі, де проходила волонтерсько-екологічна акція. До свого села Тернова британців запросила Ганна Геращенко. На громадських засадах жінка вже не перший рік намагається вирішувати проблеми з вивезенням сміття з цього села, бо у Терновій відсутнє централізоване знищення відходів. До прибирання довкілля волонтер залучає і сільських школярів. А зустріч із добровольцями з Британії для дітей – це не лише нові враження, а й нагода вивчати англійську мову.

Старенький мерседес проїхав понад дві тисячі кілометрів. Дванадцять англійців – подружжя з дітьми та їхні друзі – весело мандрують Україною. У селі Тернова на них чекали, немов на екзотику. Ну коли б ще селяни побачили і поспілкувалися наживо з британцями у своєму селі? А тут ще й випала нагода пліч-о-пліч із ними прибрати свій ліс. До Тернової британців запросила мешканка цього села Ганна Геращенко. Жінка згадує, що 10 років тому, коли вперше сюди приїхала, тут було чисто, а тепер сміттєзвалище.

«Я раніше думала, що це місцева проблема. Що хтось звалив сміття і таке інше. Я не могла зрозуміти причини виникнення кучугурів сміття. Я прибираю сміття, а на другий день воно знову з’являється. І лише 8 років тому я зрозуміла, що можна звинувачувати людей у відсутності культури, але якщо відсутнє централізоване вивезення сміття… Кожна сім’я накопичує за день до трьох кілограмів відходів. Вони не знають, куди це все дівати», – ділиться думками сільський волонтер Ганна Геращенко.

Упродовж двох років життя в Нідерландах Ганна Геращенко на власні очі бачила смітники для роздільного збору непотребу. Після повернення в Україну європейські порядки стала запроваджувати в селі на Харківщині. На вулицях Тернового з’явилися контейнери для паперу, окремо для скла, ще є для пластика та бляшаних банок.

Ініціативу Геращенко щодо проведення суботників, роздільного збирання відходів, пошуку підприємств, які утилізували б зібране сміття, і, зрештою, запрошення британців на прибирання сміттєзвалищ у хвойному лісі, одні селяни підтримують, інші тихенько насміхаються, розповідає мешканка Тернова, волонтерка Олена Дягилева.

«У нас у селі до цього ставляться, я б сказала, дуже негативно, – каже вона. – Кажуть, що тут можна підхопити якусь… Також поміж собою говорять, що англійцям заплатили, що вони прибирають не за власний кошт».

У Терновій вперше чутно англомовний гомін, сміх та жарти – це британські гості зібралися на толоку. Ернест Терстон потоваришував із місцевими школярами.

Справжній для британця скарб

Вони йому зі сміття вирили справжній для британця скарб – «Географічний атлас» 1967 року та радянські друкарські форми для газет. Ернест тепер не натішиться знахідками, показує усім. Атлас для вчителів середньої школи та приладдя газетярів гість збирається використати у створенні мистецької інсталяції.

Україна стала першою країною, до якої Ернест Терстон вирушив із рідної Британії.

«Я народився в Англії і ніколи раніше не виїжджав за межі Британії. Я тут вперше. Тож вважаю це чудовою можливістю дізнатися більше про Україну, а також про інші проекти, що виконуються задля очистки лісу, бо коли сміття накопичується, то це призводить до сплеску захворювань. І от коли ці захворювання починають зачіпати дітей, тут уже маємо серйозну проблему», – сказав Радіо Свобода британський волонтер.

Ернест Терстон невипадково заговорив про здоров’я дітей. Він разом з цією групою волонтерів далі відправляється до запорізького інтернату, де виховують дітей із важкими порушеннями інтелекту. Цими дітьми волонтери опікуються ось уже кілька років.

Шурхаючи поліетиленовими мішками зі сміттям, ніби хвалячись зробленим, британці обіцяють повернутися на Харківщину наступного року. А Ганна Геращенко збирається у себе в селі зводити вже третій дитячий майданчик, на кошти від продажу пластикових пляшок та іншого сміття, що йде на переробку чи утилізацію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG