Доступність посилання

ТОП новини

Білоруських журналісток штрафують за фото з ведмедиками


Ірина Козлік (л) і Юлія Дарашкевич (п) у машині міліції біля суду в Мінську 9 серпня 2012 року
Суд у Мінську оштрафував у четвер двох білоруських журналісток за спробу сфотографуватися з плюшевим ведмедиком на підтримку журналіста і блогера, якого обвинувачують у зв’язку з «десантом плюшевих ведмедиків» минулого місяця.

Ірину Козлік і Юлію Дарашкевич засудили до штрафу в 3 мільйони білоруських рублів (понад 2 тисячі 900 гривень) кожну, визнавши їх винними в участі в пікеті, не узгодженому з владою. Суд не став слухати журналісток, які пояснювали, що проводили не пікет, а фотосесію.

Після вироку Юлія Дарашкевич усе-таки сфотографувалася зі своїм ведмедиком просто під стіною суду
Після вироку Юлія Дарашкевич усе-таки сфотографувалася зі своїм ведмедиком просто під стіною суду
Обох журналісток затримали в середу в центрі Мінська, коли вони збиралися сфотографувати одну з них із плюшевим ведмедиком на парашуті. За їхніми словами, в затриманні брали участь близько двох десятків людей, і все сталося дуже швидко – вони ледь встигли дістати фотоапарат.

Антон Сурапін нині перебуває в СІЗО КДБ Білорусі, архівне фото
Антон Сурапін нині перебуває в СІЗО КДБ Білорусі, архівне фото
Їхнє фотографування з ведмедиком-парашутистом мало стати частиною акції, яку проводять журналісти в Білорусі на підтримку свого колеги Антона Сурапіна, затриманого минулого місяця за звинуваченням у «помічництві в нелегальному перетині державного кордону». Це «помічництво», на думку обвинувачення, виявилося в тому, що Сурапін оприлюднив в інтернеті прислані йому, як він каже, анонімно електронною поштою фотографії ведмедиків із гаслами свободи слова, скинених на територію Білорусі на початку липня в перебігу так званого «десанту плюшевих ведмедиків», коли двоє громадян Швеції на легкомоторному літаку нелегально влетіли до Білорусі. Як саме публікація знімків, здійснена через кілька днів після польоту, могла допомогти в цьому, влада Білорусі не пояснює.

З таким же звинуваченням у Білорусі затриманий іще один її громадянин – за те, що організовував оренду помешкання ще одному шведові, як вважають, учасникові акції, який перебував на білоруській території легально.
XS
SM
MD
LG