Доступність посилання

ТОП новини

Пляжний бунт. Італійські підприємці проти нормативів ЄС


Рим – Пляжні парасолі закриті. Ні морозива, ні прохолодних напоїв. Працюють лише служби порятунку на морі. Це перший так званий «страйк парасолей», на який у розпал курортного сезону наважилися підприємці-орендатори пляжів по всій Італії. Господарі зон відпочинку вдаються поки що до символічних акцій, щоб висловити невдоволення новими правилами оренди, що їх вимагає запровадити Євросоюз.

Навіть у спекотний період відпусток італійським курортникам не вдається відпочити від політики і страйків. Розгублені пляжники по-різному реагують на протестні заходи під час відпустки.
В Італії страйкують забагато, а тепер протестувати навіть на пляжі – ну сміх, та й годі

«Ці страйки парасолей – дійсно щось нове, я ніколи не чула чогось подібного. Вже й без того в Італії страйкують забагато, а тепер протестувати навіть на пляжі – ну сміх, та й годі», – говорить жінка на лежаку під опущеною парасолею.

Ініціатива протестів цілком справедлива
Інша відпочивальниця серйозніше дивиться на пляжні проблеми: «Ініціатива протестів цілком справедлива. Окрім того, що під загрозою тисячі робочих місць, структура управління пляжами є частиною італійської традиції відпочинку і такою має залишатися».

«Цунамі для бізнесу»

Причиною пляжного бунту стала норматива ЄС. Від 1 січня 2016 року Італія змушена приєднатися до спільноєвропейських правил надання державних ліцензій для оренди пляжних територій. За новою директивою, господарем пляжу стане той, хто виграє відкритий конкурс на право оренди. Що ж це буде, сполохані місцеві підприємці: прийде сюди російський олігарх або іноземний велетень тур-оператор, а нам забирай лежаки і зуби на полицю?

Вони переконані, що під загрозою і робочі місця, і традиція італійського морського відпочинку, й туристична привабливість територій. Багато хто інвестував у власну справу сотні тисяч євро. «Це буде справжнє цунамі для бізнесу сімейного типу», – заявляє Массимо Ронці, віце-президент Асоціації працівників сфери морського відпочинку.

Туристичний рейтинг Італії невтішний

В країні з найбагатшим у Європі приморським узбережжям діє майже 30 тисяч підприємств із обслуговування пляжів. На них працюють понад 600 тисяч людей. Працівники пляжного бізнесу просять уряд захистити галузь, яка вже зазнала збитків через економічну кризу.

Однак критики зауважують, що в цьому секторі реформа господарювання дуже необхідна. Адже через застарілі методи управління та непрозорість регуляторних процедур Італія стрімко втрачає позиції у міжнародному рейтингу туристичної конкурентоспроможності.

Після «страйку парасолей» на черзі новий символічний протест. У суботу, 11 серпня, відбудеться колективний забіг у море на найбільших пляжах півострова. Очікують участі півмільйона підприємців та працівників, задіяних у сфері морського відпочинку.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG