Доступність посилання

ТОП новини

З консульства Польщі в Луцьку відкликано всіх консулів у зв’язку з «порушеннями при видачі віз»


Міністерство закордонних справ Польщі відкликало усіх візових консулів та генерального консула Марека Мартінека зі свого представництва в Луцьку через виявлені порушення при видачі віз.

Як передає кореспондент УНІАН у Польщі, про це директор консульського департаменту МЗС Польщі Мірослав Гаєвський повідомив сьогодні на прес-конференції у Варшаві.

Він зазначив, що проведена працівниками міністерства перевірка, яка завершилася вчора, виявила низку порушень у Консульстві Польщі в Луцьку.

Серед таких порушень Гаєвський назвав надання «преференційних умов» для отримання віз частині заявників, котрі могли отримати візи поза чергою, та створення «віртуальної черги» офіційним посередником – візовим центром VFS Global у Луцьку, роботу якого мали контролювати працівники консульської установи.

«Ми видаємо візу практично кожному, хто подає заявку, і тому не є «вирішенням питання» сама видача візи. Найголовніше це час. Особи, котрі зараз реєструються, можуть подати заявку на отримання візи у жовтні, в той час ті, хто безпосередньо звертаються, можуть навіть наступного дня», – повідомив Гаєвський.

За його словами, візові консули у Луцьку «з незрозумілих причин» практикували прискорену видачу віз низці осіб. Він повідомив, що перевірка виявила з початку року 3,7 тисяч випадків необґрунтованої «преференційної» видачі віз, зауваживши, що минулого року консульство у Луцьку видало близько 100 тисяч віз.

Гаєвський уточнив, що з консульства відкликані усі 5 візових консулів, а також генконсул Мартінек через те, що не забезпечив відповідний нагляд за процесом видачі віз.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG