Доступність посилання

ТОП новини

Грузія критикує візит Медведєва до Південної Осетії, той «не розуміє, чому»


Дмитро Медведєв під час відвідин Південної Осетії 8 серпня 2012 року
Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв висловив у п’ятницю здивування різкою заявою Міністерства закордонних справ Грузії з приводу його відвідин Південної Осетії попередніми днями.

«При чому тут грузинське МЗС? Прем’єр Росії відвідав суверенну державу, Республіку Південну Осетію», – написав він у перебігу інтернет-дискусії.

За його словами, грузинська влада веде щодо Південної Осетії «злочинну політику» і не мала б «учити жити» Росію.

МЗС Грузії в п’ятницю назвало незаконним приїзд Медведєва до сепаратистського південноосетинського регіону Грузії, який він здійснив у дні четвертих роковин початку війни Росії проти Грузії 2008 року.

Як мовиться в заяві, 8 серпня цього року Медведєв незаконно вступив на суверенну територію Грузії і відвідав окупований Росією Цхінвальський регіон, порушивши при цьому законодавство Грузії, зокрема, закон про окуповані території.

При цьому позицію Росії, яка визнає самопроголошену «незалежність» Південної Осетії і ще одного сепаратистського грузинського регіону, Абхазії, МЗС Грузії назвало «фактично ізольованою».

Росія визнала цю «незалежність» після війни 2008 року і, всупереч міжнародним домовленостям, залишила в цих регіонах свої війська; Грузія відтак визнала ці частини своєї території окупованими Росією.

Грузія і майже вся міжнародна спільнота далі вважає ці регіони частиною грузинської території. Їхню «незалежність» визнають лише Росія, Венесуела, Нікарагуа, а також невеликі тихоокеанські острівні держави Науру і Тувалу.
XS
SM
MD
LG