Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпродзержинську активісти завадили регіоналам святкувати «мовний закон»


У Дніпродзержинську громадські активісти і представники української інтелігенції зірвали святкування регіоналами ухвалення закону «Про засади державної мовної політики», повідомив у суботу Радіо Свобода один із учасників акції, дніпродзержинський письменник та перекладач Сергій Злючий.

За його інформацією, близько півсотні представників місцевої інтелігенції, громадських активістів, представників молодіжних націоналістичних організацій пікетували площу біля місцевого музею історії, де Партія регіонів «добровільно-примусово» зібрала близько 200 працівників бюджетних установ, і супроводжували весь мітинг регіоналів вигуками «Ганьба!», «Одна мова, одна Батьківщина – це Україна!».

Як сказав Сергій Злючий, це «зіпсувало регіоналам святкову картинку». Він також додав, що акція націонал-патріотів відбувалась без попередньої заявки: супротивники «мовного» законопроекту провели її стихійно. Правоохоронці не втручались.

«Позбавлена у майбутньому української мови Україна – це випалена земля. Після підписання цього закону все чіткіше усвідомлюється курс влади. Культурну інтелігенцію, культурних діячів ця влада просто штовхає до радикалізму, штовхає до відкритого протесту, в тому числі вуличних дій. І в цьому ознака нашого часу», – сказав Сергій Злючий.

Опісля завершення святкування регіоналами супротивники «мовного закону» залишились на площі і разом проспівали Гімн України.
XS
SM
MD
LG