Доступність посилання

ТОП новини

Кримські українці закликають проголосити українську регіональною в автономії


Мітинг на захист української мови в Сімферополі, 7 липня 2012 року
Дев’ять громадських організацій Криму звернулися до голів Верховної Ради і Ради міністрів АРК Володимира Константинова та Анатолія Могильова із закликом оголосити в автономії українську мову «нарівні з російською і кримськотатарською регіональною». Про це Радіо Свобода повідомив голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун. У зверненні також – прохання «передбачити у Республіканському бюджеті АРК кошти на розвиток поруч з іншими регіональними мовами Криму української мови, української культури та української освіти».

Автори документу, серед яких керівники всекримської і сімферопольської «Просвіти», «Українського дому», республіканської філії Наукового товариства імені Тараса Шевченка, Всекримського товариства «Україна-Світ» та інших, зазначають, що Крим має особливий конституційний статус автономії, а також – адміністративна одиниця, де етнічні українці перебувають у меншості.

«Маючи статус «меншини в меншині», етнічне українське населення перебуває під захистом чинного вітчизняного та міжнародного законодавства про права національних меншин», – мовиться у звернення представників громадськості до кримського керівництва.

Минулого тижня голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов заявив, що в Автономній Республіці Крим регіональними можуть стати російська і кримськотатарська мови. Він також повідомив, що ближчим часом відбудеться позачергова сесія Верховної Ради автономії, на якій розглядатимуться питання фінансування «мовних ініціатив».

За офіційними державними даними, українці в Криму складають понад 24% усього населення автономної республіки, а громадяни, які визнали українську мову рідною, – понад 10%.
XS
SM
MD
LG