Доступність посилання

ТОП новини

Викрадення турецького парламентаря беруть на себе курдські повстанці


Хюсеїн Айґюн, архівне фото
Повстанці зі збройного угруповання «Робітнича партія Курдистану» в Туреччині взяли сьогодні на себе відповідальність за вчорашнє викрадення депутата парламенту Хюсеїна Айґюна.

При цьому, як мовиться в заяві угруповання, воєнна акція з боку Туреччини з метою звільнити парламентаря ставить його життя під загрозу.

Після викрадення депутата турецька армія направила до регіону, де воно сталося, додатково близько 200 військовослужбовців для пошуку викраденого.

Хюсеїн Айґюн, сам курд за національністю, депутат від опозиційної Республіканської народної партії, був викрадений учора в місцевості в провінції Тунджелі в східній частині Туреччини, яку він представляє в парламенті.

Курдське збройне сепаратистське угруповання «Робітнича партія Курдистану», яке не є партією, з кінця 1970-х років під різними назвами бореться за самостійність чи принаймні широку автономію для турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах на південному сході Туреччини. За час цього протистояння між курдами та державним керівництвом у Туреччині загинуло понад 40 тисяч людей. У Туреччині, а також у США і ЄС це угруповання визнане за терористичну організацію.
XS
SM
MD
LG