Доступність посилання

ТОП новини

Судити Тимошенко у режимі відеоконференції незаконно – експерт


Київ – Суд у Харкові сьогодні продовжить розгляд справи про діяльність корпорації «Єдині енергетичні системи України». Раніше прокурори заявили клопотання про проведення цього засідання у режимі відеоконференції – з огляду на те, що підсудна – колишній прем’єр Юлія Тимошенко – нині лікується і загалом відмовляється від присутності у суді. Захист Тимошенко наголосив, що й у такому форматі вона участь у засіданні не братиме. Більше того, заявили адвокати, якщо відеоконференцію без згоди Тимошенко усе-таки проведуть, для Європейського суду з прав людини це стане вагомим доказом порушення її прав.

Хвороба Юлії Тимошенко не є підставою для проведення судового засідання у режимі відеоконференції, заявила адвокат Валентина Теличенко. «Юлія Тимошенко перебуває на лікуванні. Якщо вона хвора, як стверджують німецькі лікарі, тоді не стоїть питання про участь, а стоїть питання про те, що спочатку вона видужує, а потім бере участь. Якщо особа перебуває на стаціонарному лікуванні, то одне з двох: або вона хвора, або її там утримують незаконно», – зазначила Теличенко.

За словами адвоката, якщо у справі щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України суд буде проводитись у режимі відеоконференцї, для Європейського суду з прав людини це стане вагомим доказом того, що право Тимошенко на справедливий суд порушили.

Судді заздрять відвідувачам Тимошенко?

Заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що Юлії Тимошенко нічого не заважає брати участь у суді.

«Кількість тих, хто був у неї, дуже велика. Зазвичай розмова з нею складається з двох частин: загальної, про здоров’я, і з тієї, що про кримінальну справу. Виникає запитання: чи не можна у такий самий спосіб поспілкуватися з суддями? Вони ж так само ставлять запитання, хочуть отримати відповіді. Тож це може бути способом уникнення відповідальності», – сказав Олійник.

Водночас Володимир Олійник зазначив, що можливість участі екс-прем’єр-міністра у суді в режимі відеоконференції має визначити призначена судом медична експертиза.

Влада може змусити Тимошенко до участі у суді – Баганець

Припускаю все. Але це буде незаконно, і це буде стовідсотковою підставою для визнання порушення права Юлії Тимошенко на справедливий суд
Олексій Баганець
Колишній заступник Генерального прокурора Олексій Баганець припускає, що Тимошенко таки можуть змусити брати участь у судовому засіданні. «Припускаю все. Але це буде незаконно, і це буде стовідсотковою підставою для визнання порушення права Юлії Тимошенко на справедливий суд», – заявив Баганець.

У державах Заходу судові засідання в режимі відеоконференцій проводяться при розгляді нетяжких злочинів для економії часу та матеріальних ресурсів, розповіла Валентина Теличенко. Такий спосіб проведення судових засідань, наголошує вона, може бути ефективним, якщо є стовідсоткові гарантії того, що на обвинуваченого не чиниться тиск.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG