Доступність посилання

ТОП новини

До вишів можна вступати ще протягом двох днів


Київ – До 15 серпня абітурієнти, які не вступили на бюджет, ще можуть випробувати удачу: Міністерство освіти продовжило третю хвилю вступу, оскільки низка державних вишів не добрала студентів. Експерти пояснюють це, зокрема, зависоким прохідним балом на деякі спеціальності та збільшенням для них держзамовлення цього року. У Міністерстві освіти не повідомили, про які конкретно вищі навчальні заклади йдеться, однак це з’ясували громадські активісти.

У абітурієнтів з’явився ще один шанс вступити до вишів. Міносвіти продовжило третю хвилю вступу і дозволило вишам всіх рівнів акредитації, які недобрали на бюджет потрібну кількість першокурсників, приймати оригінали документів до 15 серпня, розповів Радіо Свобода заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти України Микола Фоменко.

«16 серпня вже будуть зроблені остаточні підсумки щодо зарахування на навчання за кошти державного бюджету, а ще до 25 числа буде тривати зарахування тих, хто вступає за кошти фізичних і юридичних осіб», – сказав Микола Фоменко.

Перелік вишів, у яких є недобір студентів

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник повідомив, що не виконали держзамовлення низка вишів східних і південних регіонів України через значне скорочення кількості випускників у цьому році, у порівнянні з минулим, тому їхні бюджетні місця передадуть вишам у центральних і західних регіонах.

Однак переліку вишів, які не набрали необхідної кількості студентів, Міносвіти не оприлюднило. Тим часом, за уточненими даними громадської мережі ОПОРА, недобір студентів-бюджетників є у десяти університетах: Львівському національному університеті імені Івана Франка, Донецькому національному університеті, Донецькому національному технічному університеті, Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Херсонському державному університеті, Одеському державному університеті імені Іллі Мечникова, Харківському національному університеті імені Василя Каразіна, Черкаському державному технологічному університеті, Криворізькому національному університеті, а також Закарпатському державному університеті.

«У цей список потрапили великі університети і це тривожно!»

У Міносвіти розповіли: виші недобрали абітурієнтів переважно на інженерні, природознавчі, фізико-математичні та окремі технічні спеціальності. Експерти вважають, що недобір виник через низку причин. Зокрема, у школярів, кажуть, низькі знання з математики, фізики та хімії, а ці предмети на технічні спеціальності є профільними. До того ж, цього року збільшили держзамовлення на технічні спеціальності і підняли прохідний бал із 124 до 140, зауважує директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Незалежні експерти ще в червні місяці попереджали про те, що ця нижня межа – 140 балів, встановлена Міністерством освіти, зумовить саме цю ситуацію. Тому що менше ніж 140 балів, за всіма результатами ЗНО по Україні, приблизно набрали 40-43% абітурієнтів
Ігор Лікарчук

«Ми, незалежні експерти, ще в червні попереджали про те, що ця нижня межа, 140 балів, встановлена Міністерством освіти, зумовить саме цю ситуацію. Тому що менше ніж 140 балів, за всіма результатами ЗНО по Україні, приблизно набрали 40-43% абітурієнтів. Отже, вже свідомо було закладено, що вони – 40-43% абітурієнтів – не можуть стати студентами вищих навчальних закладів. А оскільки у нас обсяги держзамовлення достатньо великі, то наявність оцих 40% потенційних абітурієнтів, які не можуть стати студентами, і призвела до того, що держзамовлення не виконано», – наголошує Ігор Лікарчук.

«Причому, ми прогнозували, що це буде стосуватися регіональних вищих навчальних закладів, тобто не дуже розкручених, не дуже популярних. Але, за деякими моїми даними, у цей список навіть потрапили окремі спеціальності в окремих великих університетах. І це також дуже тривожно!» – додає він.

Фактично залишилося 2 дні, щоб встигнути подати документи на вільні бюджетні місця, якщо у виші є недобір. Де саме і які є вільні місця, дізнатися дуже складно, кажуть експерти. Вони радять самотужки йти до вищих навчальних закладів і питати. Проте експерти не впевнені, що усі охочі абітурієнти встигнуть скористатися правом вчитися за державні кошти, адже більшість навіть не знає про існування такої нагоди.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG