Доступність посилання

ТОП новини
11 липня 2020, Київ 08:04

Янукович заявляє, що поправки до мовного закону за необхідності будуть внесені


Президент України Віктор Янукович заявляє, що поправки до мовного закону за необхідності будуть внесені.

Про це він сказав сьогодні в ході робочої поїздки до Севастополя, повідомляє УНІАН.

Зокрема, відповідаючи на питання: «Чи є складнощі в реалізації закону про засади мовної політики?», глава держави сказав: «Закон тільки-но набув чинності, і сьогодні ми ще не можемо ніяких висновків робити».

За словами Януковича, «зрозуміло одне: ми поступово рухаємося у бік Європейської хартії про мови, і це дуже важливо. Там, де закон потребує вдосконалення... Пройде час, ми побачимо його достоїнства і недоліки. Якщо потрібно буде зробити якісь поправки до цього закону – ми зробимо».

Янукович нагадав, що створено відповідну робочу групу, і, за його словами, практично немає обмежень для входження в неї експертів. «Тобто, у складі цієї групи є розробники цього закону, і люди, які виявили бажання попрацювати над його удосконаленням, щоб закон створив у нас в Україні умови рівності мов, щоб у нас не було жодних проблем в жодному регіоні, і це відповідало Європейській хартії», – сказав Янукович.

Верховна Рада ухвалила «мовний закон» 3 липня. Таке рішення парламенту призвело до низки протестних акцій у різних регіонах України, зумовлених тим, що закон суттєво розширює сферу вжитку в Україні російської мови. Однак попри несприйняття закону частиною населення України, 31 липня його підписав спікер парламенту Володимир Литвин, а 8 серпня – Президент України Віктор Янукович.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG