Доступність посилання

ТОП новини

Режим Сирії розвалюється – колишній прем’єр


Ріяд Хіджаб на прес-конференції в Аммані в Йорданії 14 серпня 2012 року
Колишній прем’єр-міністр Сирії, який перейшов на бік повстанців, заявив сьогодні, що режим сирійського президента Башара аль-Асада розвалюється «з морального, фінансового і воєнного погляду».

Як стверджує Ріяд Хіджаб, влада Сирії нині контролює менш як третину території країни.

У своєму першому виступі після втечі з Сирії до сусідньої Йорданії минулого тижня він також назвав членів влади Асада «ворогами Бога», що для мусульман є особливо тяжким звинуваченням.

Сьогодні ж до столиці Сирії Дамаска прибула заступник Генерального секретаря ООН із гуманітарних питань і координації допомоги за надзвичайних ситуацій Валері Амос. Вона має обговорити становище сотень тисяч біженців від бойових дій у Сирії, і внутрішніх, і втікачів до сусідніх країн. За даними ООН, нині в сусідніх із Сирією країнах перебуває понад 150 тисяч сирійців, а всередині Сирії були змушені втекти з домівок до півтора мільйона людей.

Також сьогодні спеціальний посланець Башара аль-Асада Бутейна Шаабан прибула до Китаю. Мета її візиту – на зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Яном Цзєчи домогтися нової підтримки «політичного вирішення» сирійської кризи. Китай разом із Росією вже кілька разів блокував ухвалення резолюцій Ради безпеки ООН щодо Сирії, які передбачали б можливість санкцій проти сирійської влади.

Крім того, сьогодні ж на тему Сирії має початися дводенний саміт Організації ісламської співпраці в місті Мецці в Саудівській Аравії. У підготованому до саміту проекті його резолюції міститься пропозиція тимчасово зупинити членство Сирії в цій організації.

У Сирії сьогодні тривають бої за місто Алеппо, друге найбільше в країні, між силами повстанців, які контролюють частини міста, і урядовими військами, які намагаються відбити його.
XS
SM
MD
LG