Доступність посилання

ТОП новини

Іран погодився на міжнародну допомогу жертвам землетрусу


Фото з місця подій, 12 серпня 2012 року
Прага – У вівторок Іран заявив про готовність отримувати міжнародну допомогу жертвам суботнього (11 серпня) землетрусу в іранській провінції, яку називають Північний Азербайджан. Там, за офіційним даними, загинули від подвійного удару стихії силою понад 6 балів більше ніж 300 осіб та понад 3 тисячі поранені. Рятувальники продовжують виявляти нові тіла загиблих під руїнами будинків. Спершу Іран відмовлявся від міжнародної допомоги жертвам цього природного лиха. США та інші країни Заходу заявили про свою готовність допомогти жертвам землетрусу в Ірані без огляду на санкції ООН. Проти Тегерана введені санкції у зв’язку з його ядерними приготуваннями. Значну активність проявляють через соціальні мережі в інтернеті чимало бажаючих допомогти потерпілим іранцям.

Міністр охорони здоров’я Ірану Марзіє Вагід Дастджерді офіційно заявив напередодні, що від суботнього землетрусу загинуло 306 осіб і понад 3 тисячі поранені. За словами міністра внутрішніх справ Ірану Мостафи Могаммад-Наджара, який спілкувався з пресою в місті Тебріз, тепер влада в основному зосереджена на забезпеченні потерпілих житлом і харчами. Загальна кількість потерпілих, які, за офіційними даними, залишились без даху над головою після цього землетрусу – 16 тисяч осіб.

Влада Ірану спочатку відмовилася від допомоги жертвам лиха з-за кордону, яку відразу ж запропонували США, ЄС та Росія. Сполучені Штати, зокрема, не мають дипломатичних відносин із Тегераном. Однак у понеділок віце-президент Ірану Мохаммад Реза Рахімі заявив, що «в умовах, які склалися, Іран готовий прийняти іноземну допомогу жертвам землетрусу».

Перед цим про настрої громадян США на допомогу іранцям заявила речниця Державного департаменту Вікторія Нуланд. «Наші серця з тими, хто постав перед випробовуванням. Ми готові надати їм підтримку. Протягом останніх 24 годин іранська сторона заявляла, що не бачить необхідності в іноземній допомозі. Не дивлячись на це, наші пропозиції залишаються в силі», – наголосила речниця влади у Вашингтоні

Facebook включився до акцій підтримки жертвам лиха в Ірані

Хоча й іранцям важко доступися до мережі Facebook, та все ж журналісти, базовані в Ірані, почали координувати через цю соціальну мережу інформацію про зосередження допомоги потерпілим у цій країні.

Скажімо, незалежний журналіст Сазан Агаеї повернувся 12 серпня з сіл, знесених землетрусом, куди доставляв допомогу з Тегерана і включився у мережі Facebook до координації допомоги потерпілим через Червоний хрест. Він пише в мережі, що «головне тепер забезпечити всіх водою і харчами».

Інша група в Facebook, «Жінки рівняються на чоловіків», яка включає до 140 тисяч користувачів, координує бажаючих здати кров потерпілим від землетрусу в Ірані і вказує точні адреси пунктів здачі крові в містах.

Через Facebook йде активний процес збору грошових пожертвувань для іранців, але цьому на перешкоді стоять санкції ООН проти Тегерана.

Емір Рашіді, активіст із громадянських прав в Італії, розповів Радіо Свобода про непрості спроби людей надіслати кошти жертвам землетрусу в Ірані. «Через санкції тепер ми змушені шукати когось, хто б поїхав в Іран, щоб передати ці гроші, бо здійснення переказів до Тегерану стало неможливою справою. І ця людина повинна буде мати бажання взяти ці гроші, поміняти їх в Ірані, що не легко також», – пояснює Рашіді труднощі бажаючих допомогти іранцям у час лиха.

Рашіді також зауважив, що учасники Facebook проявляють вміння мобілізуватися у потрібний час і перейти від розваг до мобілізації сил на допомогу потерпілим від землетрусу.

Тим часом сусідній з Іраном Азербайджан вже послав до зони лиха понад 20 вантажівок із наметами, питною водою і матрацами.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG