Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко проти санкцій США щодо українських урядовців


Колишній Президент Віктор Ющенко висловився сьогодні в ефірі Радіо Свобода проти пропозицій, які лунають у США, запровадити санкції проти чільних урядовців України, якщо в державі продовжать порушувати права людини і принципи демократії.

Такі санкції зашкодять усій Україні, а не її нинішнім керівникам, вважає Ющенко.

«Якщо сьогодні йти дорогою ізоляції України, не треба бути великим провидцем, щоб сказати, що ми через рік будемо тотально в азійському просторі. Для мене це є найгірша новина. Бо я переконаний, що тоді ми втрачаємо національний пріоритет і перспективу на найближчі десятки років», – заявив він.

Ющенко також висловив переконання, що Хартія про стратегічне партнерство між Україною і США сьогодні «не наповнена».

За його словами, нині лунають різноманітні дипломатичні заяви, мета яких – «пустити наші відносини в політичну паузу», але він їх не вітає.

«Це не через те, що я не бачу хвороби внутрішні, які є в Україні. Я їх бачу, але між боями двох угруповань (так Ющенко називає Партію регіонів і партію «Батьківщина» – ред.) пам’ятайте, що в нас є 46 мільйонів людей. І якщо сьогодні ви приймаєте концепцію замороження, чи мораторію, чи якоїсь політичної паузи у відносинах із Євросоюзом, США, – пам’ятайте: у політиці пауз немає. У цей час працює абсолютно зворотний до українського інтересу процес – це наше інтегрування до азійського простру, до вчорашнього дня», – наголосив Ющенко.

Причому, додав він, це альтернатива: або – або. «Щоб у вас не склалася думка така, що, знаєте, та можна взагалі сидіти на двох кріслах, можна працювати в одному торговельному економічному просторі, можна і в другому працювати паралельно, чи можна бути членом одного союзу і можна бути членом азійського союзу. Так не буває! Це мова йде про розворот на 180 градусів політичного курсу країни, який не відповідає економічним і політичним і безпековим інтересам країни», – сказав Віктор Ющенко.

Останнім часом опозиція до влади Партії регіонів в Україні закликає Захід вдатися до санкцій проти українських урядовців, які, на думку опозиції, придушують її. Минулого місяця у США конгресмен-республіканець Крістофер Сміт, голова Комісії Сполучених Штатів Америки з безпеки і співпраці в Європі (Гельсінська комісія), подав до Конгресу проект резолюції щодо заохочення прав людини та демократії в Україні, який, серед іншого, передбачав би в разі ухвалення закликати владу США накласти заборону на видачу віз українським офіційним особам, які беруть участь у переслідуванні опозиції та інших серйозних порушеннях прав людини й антидемократичних діях.
XS
SM
MD
LG