Доступність посилання

ТОП новини

Нинішні вибори на Львівщині є боротьбою між ідеями і грішми – експерти


Львів – За одне місце у парламенті на мажоритарних округах Львівщини боротимуться в середньому 6 кандидатів. Третину списку становлять «технічні» кандидати, тобто, зумисно поставлені, щоб відбирати голоси в одного з сильних суперників, зауважують оглядачі. Також серед мажоритарників чимало заможних людей.

Агітація на дванадцяти мажоритарних округах Львівщини розпочалась ще задовго до початку кампанії і вже застосовується чорний піар, який, за оцінками політичних експертів, стане особливо брудним і масовим наприкінці вересня. Бо основна боротьба в Галичині вже відбувається за одномандатні округи.

Списки кандидатів на мажоритарних округах Львівщини викликали жваве обговорення серед громадськості: обмаль незаангажованих у корупції і скандалах людей, надто слабкі кандидати від Об’єднаної опозиції виставлені проти заможних самовисуванців, яких називають «людьми влади».

В Україні формується закритий політичний клас – політолог

Політолог Анатолій Романюк зазначає, що на частині одномандатних округів заможні люди впливатимуть на виборців грошима, на інших відбуватиметься боротьба між кандидатами від Об’єднаної опозиції і сильними опозиціонерами. За словами політичного експерта, виборче законодавство розраховане під людей із потужним фінансовим ресурсом. Власне теза про те, що кращий шанс виграти вибори має людина, в якої більше грошей, дуже популяризується на Львівщині.
Значний вплив на волевиявлення матиме протистояння влада-опозиція
Анатолій Романюк

«Значний вплив на волевиявлення матиме протистояння влада-опозиція. Присутність кандидатів від Об’єднаної опозиції буде визначною на більшості округах. Політики усвідомлюють, що діючий парламентар має кращий шанс на виборах, ніж інший. Вони свідомо чи ні формують закритий політичний клас і розірвати це коло дуже складно», – каже політолог.

Представник громадського руху «Чесно» Остап Стахів наголошує, що особливістю виборів у мажоритарних округах є те, що заможні кандидати створили під вибори благодійні фонди і займаються благодійництвом: ремонтують дороги, садочки, школи, будують церкви, організовують прощі. Виборці охоче приймають подарунки, але на загал не цікавляться походженням капіталу у благодійників, каже Стахів. Інша група кандидатів йде під парасолькою Об’єднаної опозиції, але з незмінною риторикою ще з 2002 року, на кшталт «держава в небезпеці».
Боротьба буде між тими, хто фінансово потужний, і може дати округу частину фінансів, і тими, хто представляє Об’єднану опозицію
Остап Стахів

«Боротьба буде між тими, хто фінансово потужний, і може дати округу частину фінансів, і тими, хто представляє Об’єднану опозицію, прикриваючись тим, що Тимошенко за ґратами. Решта кандидатів хочуть грати якусь роль, але їм бракує ресурсів і досвіду», – вважає експерт.

Вибори без вибору

Це вкотре вибори без вибору, тому людям доведеться обирати кращого з гірших, зауважує культуролог Ірина Маґдиш.
80 відсотків тих, хто вариться у політиці, які мають нечисту репутацію
Ірина Маґдиш

«Ті самі прізвища, 80 відсотків тих, хто вариться у політиці, які мають нечисту репутацію, за якими шлейф корупції і скандалів. Коли мені кажуть, що не можна не голосувати, що не можна бути проти всіх, то мене немов припирають до стіни. Якщо цей бандит, цей злодій, цей брехун, то чому я маю голосувати між трьох зол, які насправді всі є однакові і рівні зі знаком мінус?» – запитує Ірина Маґдиш.

Галичани на виборах переважно голосують за ідею або ж за критерієм подобається/не подобається. Водночас виборці не цікавляться програмами кандидатів: які перші законопроекти ініціюватиме, що конкретно зробить для виборів, які довірили йому своє життя на чотири роки. Саме тому, на думку місцевих оглядачів, виборча кампанія побудована на ідеологічних гаслах з боку опозиції і на підкупі виборців з боку заможних кандидатів чи провладних.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG