Доступність посилання

ТОП новини

Київ віддає перевагу ExxonMobil та Shell (європейська преса)


Прага – Українська влада, як звертають увагу європейські газети, вибрала, внаслідок міжнародного конкурсу, пул компаній на чолі з енергетичними гігантами ExxonMobil та Shell для розробки Скіфського нафтогазового шельфу Чорного моря. Це вже другий цього року конкурс щодо участі у розробці чорноморського шельфу, коли Київ віддав перевагу не російським компаніям, а західним, які запропонували досить вигідні фінансові умови співпраці. Міжнародні експерти схвалюють такі рішення уряду України і називають це «зміною парадигми енергетичної безпеки держави». Газети також коментують звільнення з ув’язнення Апеляційним судом Києва колишнього виконувача обов’язків міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко Валерія Іващенка, який визнав допущені ним помилки і не пов’язував судову справу проти нього з політичними мотивами.

Лондонська Financial Times стверджує на підставі урядових джерел у Києві, що український уряд визначив у вівторок переможцями конкурсу щодо розробки Скіфського нафтогазового поля на шельфі Чорного моря групу відомих західних компанії ExxonMobil та Shell, до якої також входять румунська OMV Petrom та національна акціонерна компанія України «Надра». Газета також інформує, що про перемогу цієї групи в Києві оголошують в середу. При цьому зауважено, що учасником конкурсу була також російська компанія LUKOIL Overseas Ukraine. Претенденти, що перемогли у цьому конкурсі, запропонували досить вигідні фінансові умови співпраці, що, на думку аналітиків, стане суттєвим поповненням бюджету України. Газета також цитує Хорхе Сукоскі, президента американської Торгової палати, який каже: «Входження таких енергетичних потуг – це зміна парадигми енергетичної безпеки України та інвестиційного клімату. Ще ніколи у цій державі не були підписані угоди такого масштабу». Зміни в інвестиційні політиці влади Януковича, як ідеться тут, настають після невдалих спроб переконати Росію знизити ціну на газ для України. Також зауважено, що уряд у Києві оцінює майбутнє щорічне видобування блакитного палива на Скіфському полі шельфу Чорного моря у 3-4 мільярди кубічних метрів, тоді як Україна щороку імпортує до 40 мільярдів кубічних метрів газу з Росії.

Польська Rzeczpospolita інформує, що український суд у Києві достроково «звільнив з ув’язнення колишнього члена уряду Юлії Тимошенко», виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка, засудженого цієї весни до 5 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень, що призвело до фінансових збитків. Газета наголошує, що на засіданні Апеляційного суду Києва у вівторок, коли було достроково звільнено Іващенка, був присутній посланець Європарламенту, колишній польський президент Александр Квасневський. Газета повідомляє також, що на суді було зачитано заяву Іващенка про те, що він визнає допущені ним помилки і не бачить у своїй справі політичних мотивів.

Чеська IDNES пише, що тренер національної збірної Чехії з футболу Міхал Білек вже визначився зі стартовим складом своєї збірної на матч в українському Львові зі збірною України. Обидві команди розглядають цю гру як визначальну перед початком відбіркового турніру до чемпіонату світу з футболу в Бразилії у 2014 році. Інтриги цьому матчу, що відбудеться на новому стадіоні Львова увечері в середу, додає бажання українських футболістів поквитатися за програну навесні чехам у Празі гру з рахунком 0:4. Олег Блохін, тренер збірної України, сподівається на активну підтримку під час цього матчу з Чехією з боку львівських фанів, яких він вважає найбільш енергійними серед армії уболівальників в українських містах.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG