Доступність посилання

ТОП новини

Україна має важелі для перегляду «газового контракту» з Росією – експерт


Україна має важелі для перегляду «газового контракту» з Росією, за яким доводиться закуповувати фіксовану кількість «блакитного палива». Таку думку висловив у середу в ефірі Радіо Свобода директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

При цьому він не мав на увазі звернення «Нафтогазу» до Стокгольмського арбітражу із позовом проти російського «Газпрому». На погляд експерта, більш ефективними можуть бути інші, «нестандартні», дії у відносинах із російськими партнерами, – ті дії, які вже здійснює Росія, зазначив Михайло Гончар.

«Вирішення проблеми в рамках галузевих підходів практично немає. Треба повчитися дечого в росіян. Як росіяни починали сирні, м’ясні, молочні війни? Російські банки надто вільно почуваються в Україні. (Треба) вивчити ретельно їхню діяльність на предмет відповідності чинному законодавству України», – зауважує експерт.

За перше півріччя Україна скоротила закупівлю російського газу на 55 відсотків, порівняно з торішніми даними, – на 16 мільярдів кубометрів.

Раніше українські урядовці заявляли про плани скоротити імпорт блакитного палива із Росії до 27 мільярдів кубів на рік. Але ніхто не скасовував контракт, за яким нинішнього року Україна має закупити мінімально понад 41 із половиною мільярд кубів газу.

Зараз вартість однієї тисячі кубів для України 426 доларів – з урахуванням тимчасової знижки, про яку сторони домовилися невдовзі після приходу до влади Президента Януковича. І в «Газпромі» переконують, що Україна платить за газ дешевше, ніж чимало інших держав. Україна ж заявляє, що платить дорожче, ніж держави на захід від неї, які до того ж оплачують вищу вартість транзиту.
XS
SM
MD
LG