Доступність посилання

ТОП новини

Грузія критикує план сепаратистів у Південній Осетії знести грузинські села


Руїни села Ачабеті, одного з тих, які хочуть знищити остаточно, фото 22 липня 2010 року
У Міністерстві закордонних справ Грузії назвали в середу «продовженням багатолітньої політики етнічної чистки» рішення, як повідомляють, фактичного керівника сепаратистської Південної Осетії ліквідувати грузинські села в регіоні.

Як сказав заступник міністра Серґі Капанадзе, етнічна чистка, яку здійснювали проти грузинів на окупованій Росією території Грузії 2008 року, таким чином продовжується знову.

Він додав, що відповідальність за це лягає на Росію, бо саме Москва повністю відповідальна за події у Цхінвальському регіоні.

Російські МНСники допомагають вивозити грузинів зі зруйнованого села Курта, ще одного з планованих нині на ліквідацію, фото 20 серпня 2008 року
Російські МНСники допомагають вивозити грузинів зі зруйнованого села Курта, ще одного з планованих нині на ліквідацію, фото 20 серпня 2008 року
У вівторок російська газета «Ізвестія» та інші російські засоби інформації повідомили про рішення фактичного президента сепаратистської влади Південної Осетії Леоніда Тібілова знести в цьому регіоні вісім сіл, грузинське населення яких вимусили залишити домівки в час і після війни Росії проти Грузії 2008 року.

За його словами, також будуть ліквідовані самі грузинські географічні назви цих сіл, бо вони перестануть існувати, а їхні території віддадуть під промисловість і сільське господарство.

Під час війни, коли російські війська вибили з цих сіл грузинські сили, південноосетинські бойовики грабували, руйнували і спалювали будинки місцевих грузинів, за їхніми словами, щоб повернутися туди було неможливо. Грузинів, які не втікали самі, пізніше брали заручниками для обміну зі владою Тбілісі на південноосетинських полонених.
XS
SM
MD
LG