Доступність посилання

ТОП новини

Бізнес – головний «лобіст» європейської інтеграції? (Огляд преси)


Київ – Україна узгоджуватиме свою соціально-економічну політику в Севастополі з Росією. Ця заява Віктора Януковича збіглася в часі ще з однією подією – із ратифікацією Україною угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД. І все це на тлі ухвалення «мовного» закону. На думку експерта газети «День», відбувається зміна економічного курсу під впливом зміни політичних орієнтирів. Росія керується не економічними, а виключно своїми політичними інтересами. І угода про зону вільної торгівлі вкотре це підтверджує. Адже в ній не йдеться про відкриття нових каналів торговельних відносин, не розширюються ринки збуту для товарів, послуг і капіталу. Загалом же, експерти видання переконані, що на тлі посилення проросійських настроїв великий український бізнес має стати головним «лобістом» європейської інтеграції.

Парламент-2012 обіцяє стати більш жіночним, ніж нинішній. Якщо зараз депутатський мандат мають 37 обраниць, то в наступному скликанні їх може бути понад 50. Конкретніше з прізвищами і партіями, які вони представлятимуть, знайомить газета «Сегодня» у статті «Жіноче обличчя Ради».

Українці почали робити заощадження в доларах, боячись проблем в ЄС і виборів. Свідчення цьому – збільшення попиту на купівлю іноземної валюти. Так у липні українці скупили на 26 відсотків більше доларів та євро, ніж у червні. Частково економісти газети «Сегодня» пояснюють скупку доларів сезонним попитом. Адже літо – час відпусток, і українці частіше літають за кордон, для чого їм потрібні євро. А восени підвищується ділова активність, потрібні долари. Але є й інша причина – побоювання з приводу долі курсу гривні після виборів. Про це йдеться в матеріалі «Валютний ажіотаж».

В Україні незабаром з’являться віртуальний уряд і національна електронна база даних, інформують «Ізвєстія в Україні». Видання пише, що найближчим часом Україна за європейським прикладом створить єдину електронну базу. Так податківці зможуть відстежувати злісних неплатників, а банки – шахраїв. Ресурс допоможе запровадити електронну соціальну картку для пільговиків і навіть перевести країну на електронний документообіг. «Електронна країна» обійдеться майже в півмільярда гривень, але долучить українців до сучасних інформаційних технологій, переконує газета.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG