Доступність посилання

ТОП новини

Організація ісламської співпраці зупинила членство Сирії


Організація ісламської співпраці, членами якої є 57 держав, на саміті в місті Мекка зупинила членство Сирії – через тривале насильство в цій країні, відповідальність за яке країни-члени покладають на владу. Рішення ухвалене всупереч позиції Ірану – головного союзника Дамаска.

У середу на півночі Сирії щонайменше 20 людей загинули в місті Азаз внаслідок бомбардування позицій повстанців літаками урядових сил. Азаз розташований поблизу турецько-сирійського кордону неподалік від великого міста Алеппо, де тривають бої.

Зіткнення між силами безпеки і повстанцями сталися також у столиці Сирії Дамаску. Там також стався вибух неподалік від готелю, в якому перебувають спостерігачі ООН. Відповідальність за вибух взяли на себе повстанці з «Вільної сирійської армії».

Також у середу слідча комісія, призначена Радою ООН з прав людини, звинуватила сирійську владу в убивстві в травні понад сто жителів регіону Хула і наголосила, що половину загиблих складають діти. Згідно з доповіддю, уряд Сирії і провладні збройні формування здійснили злочини проти людяності, включно з убивствами і тортурами. Відзначається, що злочини здійснювали також і повстанці.
XS
SM
MD
LG