Доступність посилання

ТОП новини

Правоохоронці розслідували факт торгівлі людьми, до якого причетне польське консульство


Сьогодні Державна прикордонна служба України оприлюднила офіційну інформацію про спільну роботу українських та закордонних правоохоронців, яка призвела до ліквідації каналу торгівлі людьми. Йдеться про вивіз українок за кордон для сексуальної експлуатації в Німеччині, який здійснювався з використанням шахрайських схем та зв’язків у Генеральному Консульстві Республіки Польща в Луцьку. Прикордонники розповідають про те, що первинна інформація про цей злочин була отримана у квітні 2011 року, а його організатори – українська громадянка і німецький підприємець – були затримані у липні 2011.

Як повідомляє офіційний сайт Держприкордонслужби, упродовж року співробітники Управління МВС України у Волинській області в рамках своєї компетенції провели проведено ряд заходів щодо обміну інформацією з поліцією Німеччини щодо діяльності вказаного злочинного угруповання.Матеріали, які були надані українською стороною, підштовхнули спецслужби Німеччини до проведення спільних поліцейських рейдів, під час одного з яких у борделі «Едем» міста Бернау було виявлено ряд українських жінок, яких утримували силоміць та примушували займатися проституцією. Під час детальної перевірки отриманих даних було встановлено, що всі українські жінки отримували візи у Консульстві Республіки Польща у Луцьку за підробленими запрошеннями, причому візи не були внесені до загального реєстру.

1 серпня правоохоронці повідомили Радіо Свобода, що не мають інформації про можливі зловживання у польському консульстві в Луцьку. Фахівець управління зв’язків із громадськістю Волинського УМВС Оксана Блищик розповіла, що в Управлінні МВС у Волинській області перевірені документи усіх відділів, котрі могли розслідувати «візову» справу. Однак таких даних не знайдено, повідомила вона. У Волинській прокуратурі журналістам наголосили на тому, що займатися даною справою українські правоохоронці не мають права, оскільки консульство – територія іншої держави.

Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек, за повідомленнями ЗМІ, змушений був піти у відставку разом з усіма візовими консулами. Водночас відомо, що Марек Мартінек приступив до виконання своїх обов’язків уже після виявлення сумнозвісного каналу торгівлі людьми – восени 2011 року. Але, судячи з повідомлення Дерприкордонслужби і Польського міністерства закордонних справ, факти корупції у консульстві тривали до недавнього часу.
XS
SM
MD
LG