Доступність посилання

ТОП новини

Українське ТБ не стане російськомовним, запевняють в Адміністрації Президента


Президент Віктор Янукович ухвалив рішення, які сприятимуть розвитку української мови як державної; водночас на українському телебаченні діє ринкова конкуренція і якщо глядач хоче отримувати інформацію певною мовою, то ринок йому це запропонує. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско.

Він прокоментував заяву голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення Володимира Манжосова про те, що відповідно до закону «Про засади державної мовної політики» Нацрада скасує у бланку ліцензій телеканалів графу «мови».

«Я вважаю, що тут має бути баланс. Ви знаєте, що Президент України доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу, і вона почала свою роботу. Вона має виробити програму розвитку української мови і передбачити там заходи й відповідне фінансування, щоб українська мова як державна розвивалася. А по-друге,це має формувати ринок. Якщо глядач хоче отримувати інформацію російською, вірменською, будь-якою іншою мовою, то ринок йому запропонує. Тут має бути свобода інформації, свобода пропозиції», – зазначив Денис Іванеско.

Натомість шеф-редактор проектів «Телекритика» Наталія Лігачова зазначила в ефірі Радіо Свобода, що після скасування у бланку ліцензій графи «мови» більшість українських телеканалів використовуватимуть передусім російську мову. Медіа-ескперт не погоджується з тим, що у сфері медіа мають діяти лише ринкові умови.
XS
SM
MD
LG