Доступність посилання

ТОП новини

Швеція висловлює Еквадорові протест через Ассанжа


Джуліан Ассанж, архівне фото
Міністерство закордонних справ Швеції висловило в четвер протест через рішення Еквадору надати притулок засновникові проекту WikiLeaks Джуліанові Ассанжу, якого в Швеції звинувачують у сексуальних злочинах.

До міністерства викликали посла Еквадору, щоб заявити йому, що таке рішення «неприпустиме».

Швеція також відкинула звинувачення, що вона може влаштувати над Ассанжем несправедливий суд.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у своєму твітері наголосив, що «міцна юридична і конституційна система» Швеції гарантує права будь-кого.

У четвер Еквадор, у посольстві якого в Великій Британії нині переховується Ассанж, оголосив, що задовольняє його прохання про притулок.

Це рішення також уже відкинула Велика Британія.

Джуліан Ассанж, громадянин Австралії, майже два місяці тому попросив притулку в Еквадору й відтоді переховується в його посольстві в Лондоні після того, як Верховний суд Великої Британії остаточно відхилив усі спроби зупинити його екстрадицію до Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах.

Сам засновник WikiLeaks, затриманий у Великій Британії за шведським ордером іще в грудні 2010 року, вважає себе невинним, а своє переслідування – політично мотивованим. Він також стверджує, що Швеція може далі видати його до США, де його в свою чергу можуть судити за звинуваченнями в шпигунстві й засудити на смерть через його публікації.

Попередніми кількома роками сайт WikiLeaks, заснований і координований Ассанжем, опублікував сотні тисяч таємних документів різноманітних відомств США, в першу чергу Пентагону й Держдепартаменту, а також численні конфіденційні документи, що стосуються інших країн.
XS
SM
MD
LG